English

Новини, анализи, мнения - Tribune.bg

3. Григор прелетя през 1/8-финалите без загубен сет

Григор прелетя през 1/8-финалите без загубен сет

Григор Димитров записа и поражение на турнира в Акапулко, след като с партньорът му на двойки Томи Пол загубиха от дуета Раджев Рам и Джо Салисбъри с 1:2 сета.

Шампионът от 2014 г. Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Акапулко (Мексико) от категория АТП 500. В среща от втория кръг Димитров победи с 6:4, 6:2 сърбина Миомир Кецманович за 87 минути игра.

Срещата не започна добре за Григор, който допусна пробив още в откриващия гейм. Димитров обаче отговори с четири гейма в своя полза. При 5:3 Григор сервира за сета и поведе с 40-0. За съжаление той изпусна четири сетбола, а Кецманович успя да пробие. При 5:4 Димитров поведе с 40-15 при сервис на Кецманович и от първата си възможност затвори сета в своя полза.

Григор стигна първи до пробив във втората част за 3:1. При 4:2 Димитров трябваше да спасява две точки за пробив, но със много стабилна игра успя да се справи. При 5:2 Григор стигна до мачбол при сервис на Кецманович и още от първата си възможност затвори срещата в своя полза.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу 19-годишния Лоренцо Мусети от Италия, който победи с 2:6, 6:3, 7:6 (1) Франсис Тиафо.

По-късно днес трябва да стане ясно кога Григор Димитров ще изиграе четвъртфинала си срещу Лоренцо Музети.