3. Гришо победи Вавринка на старта в Рим

Гришо победи Вавринка на старта в Рим

Гришо победи Вавринка на старта в Рим - Tribune.bg

Българинът не загуби сет от трикратния шампион в Големия шлем

Григор Димитров започна с впечатляваща победа над Стан Вавринка участието си на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим.

Гришо почиваше в първия кръг, а във втория пречупи трикратния шампион от Големия шлем с 6:4 и 7:6 (3) за 97 минути игра на втория по големина корт на "Форо Италико" – Грандстенд.

Димитров, полуфиналист в надпреварата през 2014 година, реализира пробив още в откриващия гейм на мача и запази предимството си до края на първия сет.

Българинът продължи да контролира играта и направи брейк и на старта на втората част, но постепенно 38-годишният швейцарец, 84-и в света в момента, вдигна нивото си и успя да изравни за 3:3, след което се стигна до тайбрек.

В него обаче българинът беше солиден, поведе с 6:1 точки и това се оказа решаващо.

Така хасковлията записа шеста победа в 13 мача с Вавринка, а с успеха той си осигури €48 835 и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 33-о място.

Димитров очаква победителя от мача между защитаващия титлата си шесткратен шампион и водач в схемата Новак Джокович (Сърбия) и аржентинеца Томас Мартин Ечебери, които играят във вечерната сесия днес.