3. Гришо преодоля американец в първия кръг на US Open

Гришо преодоля американец в първия кръг на US Open

Гришо преодоля американец в първия кръг на US Open - Tribune.bg

Григор Димитров премина през първия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ с експресна победа с 6:3, 6:2, 6:2 срещу американеца Стийв Джонсън.

В следващия двубой водещият български тенисист ще се изправи срещу победителя от срещата между Брендън Накашима (САЩ) и Павел Котов (Русия).

С победата Димитров си гарантира 45 точки за ранглистата на АТП и 121 хиляди щатски долара от наградния фонд.

Българинът надигра категорично Джонсън и продължава заслужено в следващия кръг. Той взе първия сет с пробив в четвъртия гейм, а във втория спечели подаването на съперника в третия и петия. В последния сет българинът записа отново два пробива и въпреки че пропусна първия мачбол, той затвори двубоя след 40:0 в последния си сервис гейм.

Срещата между Димитров и Джонсън, 110-и в ранглистата, продължи точно 95 минути. Българинът изпрати 23 аса в полето на американеца и бе изключително ефективен на първи сервис с 95-процентова успеваемост при 36/38 в разиграванията. Димитров записа и 35 печеливши удара.

Джонсън не успя да стигне до нито едно разиграване за пробив в целия мач.