3. Хебър срещу Нефтохимик на финал за Купата на България

Хебър срещу Нефтохимик на финал за Купата на България

Хебър срещу Нефтохимик на финал за Купата на България - Tribune.bg

Финалната среща ще се изиграе днес от 18:30ч.

Отборите на Хебър (Пазарджик) и Нефтохимик 2010 (Бургас) ще се изправят един срещу друг на финала в турнира за Купата на България при мъжете. Това стана ясно след изиграването на двата полуфинални сблъсъци днес в бургаската зала „Младост“.

В първия полуфинал волейболистите от Пазарджик, които са актуалният носител на Купата надиграха Монтана с 3:1 (25:21, 20:25, 25:18, 25:21) и ще защитават трофея си.

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) пък ще играят на пореден финал за Купата на България, след като надиграха категорично Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:10, 25:22, 25:18) във втори полуфинален мач пред собствена публика в зала „Младост“.

Спорът за трофея е на 19 януари (неделя) от 18:30 часа. Мачътще бъде повторение на миналогодишния финал, който "тигрите" от Пазарджик спечелиха драматично след 3:2 гейма. Срещата ще бъде предавана пряко по Diema Sport.