English Меню
  3. Ига Швьонтек триумфира на "Ролан Гарос"

Ига Швьонтек триумфира на "Ролан Гарос"

Ига Швьонтек триумфира на Ролан Гарос - Tribune.bg

Полякинята Ига Швьонтек победи Кори Гоф (САЩ) с 6:1, 6:3 за час и осем минути на финала на "Ролан Гарос".

Шампионката записа 35-ата си поредна победа, с което подобри постижението на Серина Уилямс от 2013 година за най-много срещи без загуба в женския тенис.

Веднага след успеха Швьонтек изтича към трибуните, където получи целувки от сънародника си Роберт Левандовски. Футболистът на Байерн Мюнхен е сред най-големите фенове на тенисистката, но рядко има възможност да я подкрепя на живо.

Първият сет започна с пробив за Швьонтек, а след дълъг трети гейм, последва още един за 3:0. Американката спечели първия си гейм за 4:1, но нямаше сили за повече в сета и загуби с 1:6. Вторият сет тръгна лошо за Швьонтек, която бе пробита, а след това изостана с 0:2. Полякината обаче се съвзе бързо и изравни (2:2), след което записа още един пробив за 5:2. Гоф взе подаването си за 5:3, а краят на мача дойде при сервис на Швьонтек за 6:3.