3. Интер разочарова феновете с реми у дома

Интер разочарова феновете с реми у дома

Интер разочарова феновете с реми у дома - Tribune.bg

"Нерадзурите" направиха 1:1 с Аталанта

Интер и Аталанта завършиха наравно 1:1 на "Джузепе Меаца" в среща 19-ия кръг в италианското футболно първнество. Капитанът на домакините Самир Ханданович запази точката, след като спаси дузпа, изпълнена от Луис Муриел в 88-ата минута. Така футболистите на Антонио Конте останаха на първото място с актив от 46 точки, но вторият Ювентус днес може да ги изпревари, ако победи Рома на "Олимпико". Аталанта вече е четвърти с 35 пункта.

Съперникът на Лудогорец в турнира "Лига Европа" - Интер започна вихрено срещата и още в първите секунди Ромелу Лукаку прати топката в страничната греда. 180 секунди по-късно Лаутаро Мартинес бе изведен сам срещу Голини и с мощен удар даде аванс на домакините. Аталанта можеше да изравни на няколко пъти, но пропуски направи Дуван Сапата. В края на полувреме Хосе Луис Паломино изчисти от голлинията удар на Лаутаро. В 55-ата минута влезлият секунди по-рано Руслан Малиновски отправи хубав удар, който срещна гредата. Усилията на гостите се увенчаха с успех в 75-ата минута, когато Госенс прати топката в мрежата. В 88-ата минута Аталанта получи дузпа за нарушение Алесандро Бастони срещу Малиновски. Ханданович майсторски с една ръка спаси удара на Муриел./БНР