3. Италия е новият европейски шампион!

Италия е новият европейски шампион!

Италия е новият европейски шампион! - Tribune.bg

Италия превзе „Уембли“ и спечели втора европейска титла в историята си

"Скуадра адзура" триумфира с 3:2 след изпълнение на дузпи. В герой за шампионите се превърна 22-годишният Джанлуиджи Донарума, който спаси ударите на Санчо и Сака, а Рашфорд учели гредата. Така прокобата продължава да тегне над "Трите лъва" и те отново останаха без трофей от континентален шампионат.

Редовното време и продълженията завършиха наравно - 1:1.

Срещата стартира вихрено с неочакван ранен гол за "трите лъва". Кийрън Трипиър центрира дълбоко в наказателното поле, където докато италианската отбрана спеше, Люк Шоу овладя с добро първо докосване и разстреля Джанлуиди Донарума още във втората минута, отбелязвайки най-бързото попадение във финал на Европейско първенство.

Италианците дочакаха своя момент в 67-ата минута, когато Леонардо Бонучи отбеляза изравнителното попадение и съхрани надеждите на своя тим със своето осмо попадение с националната фланелка. Легендарният защитник на Ювентус се възползва по перфектен начин от разбъркване в наказателното поле и с лекота преодоля Пикфорд отблизо, превръщайки се в най-възрастния голмайстор във финал на Европейско.

Италия увеличи серията си от мачове без поражение на 33 и се изкачи отново на европейския връх след 1968 година, когато триумфира у дома.