3. Италия надви Австрия и си осигури място на четвъртфиналите

Италия надви Австрия и си осигури място на четвъртфиналите

Италия надви Австрия и си осигури място на четвъртфиналите - Tribune.bg

Италия победи Австрия с 2:1 в 1/8-финален сблъсък от Европейското първенство по футбол.

Първата част бе категорично за италианците, които дори нацелиха гредата в 34-ата минута. През второто полувреме обаче австрийците се вдигнаха и затрудниха максимално Скуадрата. В рамките на няколко минути Арнаутович отбеляза попадение, което бе отменено, а впоследствие отборът имаше и претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията. От силната игра на италианците в груповата фаза нямаше и следа, а Австрия се обнадежди за нещо голямо. Така в редовното време нулите на таблото се запазиха, което вкара срещата в първите продължения на това Европейско.

Златните смени на Манчини обаче му донесоха успеха в продълженията и в рамките на 10 минути Киеза и Песина решиха изхода на двубоя в полза на италианците.

Успехът увеличи серията на италианците без загуба на 31 двубоя.

В спор за място в Топ 4 тимът ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Белгия и Португалия в Севиля.