3. Известни са българските участници на „Dubrovnik Dud Bowl“

Известни са българските участници на „Dubrovnik Dud Bowl“

Известни са българските участници на Dubrovnik Dud Bowl - Tribune.bg

Квалификациите се проведоха от 20 до 22 април на кортовете на Тенис клуб „Августа Траяна"

От 20-ти до 22-ри април на кортовете на Тенис клуб „Августа Траяна", Стара Загора се проведе квалификационен турнир – „Dubrovnik Dud Bowl" за момчета и момичета до 11 и до 13 години, съобщава Българската федерация по тенис .

Класиралите се на първите две места в квалификацията при момчетата и момичета получават правото да представляват България на международния турнир „Dubrovnik Dud Bowl" като всичките им разходи ще бъдат изцяло покрити от БФТ. Тенисистите ни ще бъдат придружавани и от треньор, чиито разходи също ще бъдат поети.

При момчетата до 11 г. Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", гр.София) победи във финала с 4:1, 1:4, 4:0 Иван Иванов (ТК "Испано", гр.Варна).

При момичетата до 11 г. Габриела Иванова (ТК "Черноморец ", гр.Бургас) се наложи над Андреа Иванова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) с 5:4(5), 2:4, 4:1.

Във финала при момчетата до 13 г. Ангел Владов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) победи с 5:4(2), 2:4, 4:2 Никола Маринов (ТК "Испано", гр.Варна).

При момичетата в същата възраст Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) се наложи с 4:0, 4:0 над Лидия Енчева (ТК "Силистра", гр.Силистра).

„Dubrovnik Dud Bowl" се провежда в две възрастови групи – до 11 и до 13 г. Надпреварата е известна като тази с най-големите награди за подрастващите – победителите получават договор с водеща световна марка и безплатно участие в двуседмичния тенис лагер, провеждан от самия Горан Иванишевич.

Финалистите до 11 г. печелят "уайлд кард" за турнира от първа категория на Тенис Европа до 14 г., който ще се проведе в България през 2020 г. и "уайлд кард" за участие в турнира „Малките асове" във Франция в началото на следващата година. Призьорите до 13 г. ще получат "уайлд кард" за турнира на ITF в Дубровник.

Това е петото юбилейно издание на „Dubrovnik Dud Bowl". За първи път състезанията до 11 и до 13 г. ще се проведат по едно и също време.

DUD BOWL е един от най-престижните тенис турнири за подрастващи с участието на значителен брой деца във всяка една от последните няколко години. Състезанието се провежда под патронажа на известния хърватски тенисист Горан Иванишевич, бивш шампион от Уимбълдън, и се играе в групи. По този начин на всеки участник са гарантирани минимум три мача, което е и основната цел на проявата, а именно децата да получат шанс за повече игра.

Състезанието „Dubrovnik Dud Bowl" ще се проведе от 17-ти до 23-ти юли 2019 г.

През 2017 г. българското участие до 13 г. завърши с титла и още три медала. В турнира по двойки при момчетата Александър Николов спечели златен медал. На сингъл Николов спечели и сребърен медал, а Михаела Цонева завоюва бронзово отличие. В надпреварата по двойки Цонева и Мария Танева спечелиха бронзов медал. До 11 г. Йоана Константинова триумфира с две втори места при 11-годишните.

През 2016 г. Анастасия-Александра Николова стана победителка в надпреварата до 11 г. и участва в лагера на Горан Иванишевич.