3. Костова се класира за четвъртфиналите в Испания

Костова се класира за четвъртфиналите в Испания

Костова се класира за четвъртфиналите в Испания - Tribune.bg

Поставената под номер 5 българка победи представителката на домакините Ева Гереро Алварес (Испания) с 6:2, 6:4

Елица Костова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Лес Франкесес дел Вайес (Испания) с награден фонд 60 хиляди долара.

Поставената под номер 5 българка победи представителката на домакините Ева Гереро Алварес (Испания) с 6:2, 6:4 за 85 минути, съобщава Българската федерация по тенис.

Костова взе три поредни гейма, за да приключи първия сет, а във втората част направи пробив за 6:4 и затвори мача.

С успеха тя заработи 15 точки за световната ранглиста и 1543 долара, а следващата й съперничка е Джоди Ана Бърейдж (Великобритания).