3. Купа България при жените стартира на 13 февруари

Купа България при жените стартира на 13 февруари

Купа България при жените стартира на 13 февруари - Tribune.bg

Турнирът за Купата на България при жените за настоящия сезон 2018/2019 стартира на 13 февруари (сряда). В него участват всичките осем отбора от шампионата. На база класирането от есенния полусезон на НВЛ – жени, в първия етап отборите се разделят в четири четвъртфинални двойки, съответно 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.

Така двойките са: Марица (Пловдив) – Перун (Варна), Берое (Стара Загора) – Казанлък, Левски – Славия, ЦСКА – Раковски (Димитровград). Играят се два мача на разменено гостуване, като отборът с по-предно класиране определя реда на домакинствата.

Първите срещи са на 13 февруари, реваншите са насрочени за 27 февруари.

Победителите от четвъртфиналния етап оформят финална четворка, а надпреварата ще се проведе на 13-14 април. Домакинът ще бъде определен допълнително.