3. Кузманов стартира с победа на Чалънджър в Милано

Кузманов стартира с победа на Чалънджър в Милано

Кузманов стартира с победа на Чалънджър в Милано - Tribune.bg

Българинът се наложи над Корентен Деноли от Франция с 6:3, 6:4

Националът за Купа „Дейвис" Димитър Кузманов започна успешно участието си на тенис турнира на клей от сериите „Чалънджър" в Милано, който е с награден фонд 46 600 евро.

Българинът се наложи над Корентен Деноли от Франция с 6:3, 6:4 след 77 минути игра.

Кузманов започна устремно двубоя и набързо поведе с 4:0 гейма, след което нямаше проблеми да затвори сета след 37 минути игра.

Пловдивчанинът нанесе своя удар в седмия гейм на следващата част, когато успя да пробие подаването на 22-годишния французин и поведе с 4:3 след печеливш удар от форхенд. Веднага след това Мико затвърди. При 5:4 той сервираше за победата. 25-годишният българин поведе с 40:15 и спечели при втория мачбол, когато ударът на Деноли излезе в аут.

За успеха Кузманов заслужи три точки за световната ранглиста, където е №320 сега, пише Българската федерация по тенис.

Следващият му съперник е Рикардо Балцерани от Италия, който влезе в основната схема като „щастлив губещ".