3. Ла Лига: Барселона се класира на финал за Купата след 120 минути игра

Ла Лига: Барселона се класира на финал за Купата след 120 минути игра

Ла Лига: Барселона се класира на финал за Купата след 120 минути игра - Tribune.bg

Каталунците заличиха аванса от 2:0, който имаше Севиля след първия мач.

Отборът на Барселона успя да постигне изключително драматична победа с 3:0 срещу Севиля в мач реванш от полуфиналите на Купата на Краля, както и краен успех от двата мача с общ резултат 3:2.

В 12-та минута Усман Дембеле заби неспасяем шут в горния ляв ъгъл на вратата на Вацлик за 1:0.

Жерар Пике прати мача в продължения в 4-та минута на добавеното време. Той се възползва от центриране на Гризман и суматоха в наказателното поле на гостите и вкара за 2:0. В допълнение, Фернандо от състава на гостите беше изгонен за втори жълт картон.

Мартин Братуейт даде аванс от 3:2 в общия резултат от двата мача в 95-та минута.

До края на мача нови попадения не паднаха и така селекцията на Роналд Куман ще играе на големия финал.