3. Лалова бяга за финал срещу олимпийска шампионка в Доха

Лалова бяга за финал срещу олимпийска шампионка в Доха

Лалова бяга за финал срещу олимпийска шампионка в Доха - Tribune.bg

Двама българи ще се състезават днес

Ивет Лалова ще бяга с олимпийската шампионка Илиейн Томпсън от Ямайка във втора 1/2-финална серия на 200 метра от Световното първенство по лека атлетика в Доха. Стартът е предвиден за 21,43 часа българско време, предава Новспорт.

Българката ще е в 7-и коридор. Останалите ѝ съпернички за място на финала са са Британи Браун от САЩ, Бет Добин (Великобритания), Тиния Гаитер от Бахама, Басант Хамида от Египет, Джесика-Бианка Весоли от Германия и Карол Захи от Франция.

Освен първите две от трите полуфинални серии, за финала в сряда ще се класират и спринтьорките с двете най добри времена от останалите.

Още един българин започва участието си на шампионата в Доха. Тихомир Иванов е с десети стартов номер в квалификацията на скок височина при мъжете. Началото на състезанието е 16,50 часа българско време.