3. Лацио успя да пребори Наполи благодарение на куриозен гол

Лацио успя да пребори Наполи благодарение на куриозен гол

Лацио успя да пребори Наполи благодарение на куриозен гол - Tribune.bg

"Римските орли" се наложиха с 1:0 над неаполитанците

Чиро Имобиле вкара куриозен гол късно в мача и Лацио победи с 1:0 Наполи, с което се доближи на три точки от лидерите в италианското футболно първенство Ювентус и Интер."Орлите" също така имат седем точки преднина срещу градския съперник Рома, който е четвърти.

Единственият гол падна в 82-та минута и бе плод на две поредни много груби грешки от страна на гостите. Вратарят на неаполитанците Давид Оспина се забави с изчистването на топката и тя бе отнета от Чиро Имобиле, който моментално стреля към вратата от много малък ъгъл. Джовани Ди Лоренцо се върна бързо към голлинията и дори стигна до топката на метър пред нея, но вместо да бие в корнер или тъч, той изпрати топовен шут в собствената си мрежа за крайното 1:0.

Загубата остави Наполи на девето място с цели 18 точки пасив от Лацио.