3. "Лъвовете" с втора загуба в Лигата на нациите

"Лъвовете" с втора загуба в Лигата на нациите

Лъвовете с втора загуба в Лигата на нациите - Tribune.bg

Националният отбор на България записа драматично поражение от Германия в третия си мач от волейболната Лига на нациите.

Възпитаниците на Силвано Пранди имаха преднина в резултата през цялото време, но след драматична развръзка на четвъртия гейм и пропуснат шанс да затворят срещата, загубиха тайбрека, а с това и мача след 2:3 (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15).

Така "лъвовете" вече имат 4 точки в актива си след също толкова двубоя, регистрирайки чист успех над Австралия и загуби от Франция с 0:3 и Германия. Това отрежда на нашите седмо място във временното класиране, докато Бундестимът събра 6 пункта и зае петата позиция.

Стартов състав на нашия тим: 9. Георги Сеганов, 19. Цветан Соколов (к), 4. Мартин Атанасов, 14. Аспарух Аспарухов, 22. Николай Къртев, 11. Алекс Грозданов - 16. Владислав Иванов (либеро)