3. Лазаров си извоюва място в основната схема на Sofia Open!

Лазаров си извоюва място в основната схема на Sofia Open!

Лазаров си извоюва място в основната схема на Sofia Open! - Tribune.bg

Среща Вердаско в следващия кръг

Александър Лазаров записа нова голяма победа и се класира за основната схема на Sofia Open 2019! Софиянецът изигра втори блестящ мач в „Арена Армеец“ и се наложи със 7:6 (6), 3:6, 7:5 над Лука Вани (Италия, №154 в ранглистата) в двубой, който продължи повече от два часа. Във финалния сет българинът отрази два мачбола, след което вдигна триумфално ръце. Успехът осигури на Алекс Лазаров и 12 точки за ранглистата на АТР.

Така от липса на АТР ранкинг той влезе в топ 500 в света, благодарение на българския турнир и втората си победа.

В първия сет двамата си размениха по един пробив и логично се стигна до тайбрек, в който Лазаров поведе с 6:3 точки, но Вани изравни. При четвъртия открил се сетбол Алекс се наложи – 8:6 точки.

Лука Вани стартира отлично втората част и след два пробива поведе с 5:1 гейма. Лазаров успя да върне един от брейковете, но за повече нямаше сили и мачът влезе в решаващ трети сет. В него отново Вани започна силно и първи нанесе удар, пробивайки още на старта. Лазаров успя да изравни за 3:3, а в следващите минути настъпи истинска драма. Българинът загуби подаването си в деветия гейм, като при 5:4 Вани сервира за мача.

Италианецът поведе с 40:15, но допусна връщане на пробива, което впоследствие му коства победата.

Не знам дали сънувам, или е реалност. Не съм играл в такива мачове, не мислех, че е във възможностите ми. Участвам за четвърти път в този турнир, миналата година паднах много лошо. Нищо не ми се получаваше и в един момент мислех да се отказвам“, каза Лазаров на пресконференция след успеха.

В основната схема Лазаров ще играе срещу носителя на 15 титли от АТР тура (7 на сингъл и 8 на двойки) Фернандо Вердаско.

Надявам се да не ме бие много и да покажа добър тенис, както до момента. Той е един от детските ми идоли. Още помня мача му с Надал от Australian Open. Да играя срещу Фернандо Вердаско, е сбъдната мечта. Още когато видях, че той ще играе срещу квалификант, исках само едно, ако стигна до основната схема – да играя срещу него“, заяви Александър Лазаров.

Лазаров изказа специални благодарности и към публиката, която го подкрепяше емоционално през целия двубой: „Не съм се чувствал на предишни турнири така. Тази публика ме кара да се чувствам като истински тенисист. Надявам се на двубоя с Вердаско да има още повече хора“.