3. Левски може да мечтае за върха при победа в най- старото столично дерби

Левски може да мечтае за върха при победа в най- старото столично дерби

Левски може да мечтае за върха при победа в най- старото столично дерби - Tribune.bg

Левски гостува на Славия в отложен мач от 3-ия кръг на efbet Лига.

Срещата е днес от 17:15 часа, а "сините" влизат в нея след 3 поредни победи.

Нова такава днес ще ги изравни по точки с лидера ЦСКА 1948. В същото време "белите" надвиха Септември София с 1:0 през уикенда, а от началото на сезона са с 4 успеха от 4 мача на стадион "Александър Шаламанов".

В последните години най-старото столично дерби винаги е било с голям заряд, а същото се отнася и за предстоящия двубой.

Президетът на домакините Венцеслав Стефанов не пропусна да нагнети напрежението преди двубоя, поставяйки цени на билетите от 30 лева.

Треньорът на „сините“ Станимир Стоилов няма да може да разчита на Жереми Петрис и Билал Бари. Първият получи контузия при успеха с 1:0 над Ботев Пловдив в събота и се очаква да поднови пълноценни тренировки до 2-3 дни.

Мароканският нападател е аут за дълго. На вратата на "сините" отново ще бъде капитанът Пламен Андреев.

Очаква се мястото на Петрис на десния бек да заеме Абдулахи Шеху. Отляво на защитата ще играе Цунами, а двойка в центъра ще са Ноа Сонко Сундберг и Хосе Кордоба.

В халфовата линия е възможно почивка да получи Георги Миланов, а да стартира Андриан Краев редом до Филип Кръстев.

Пред тях ще играе Илиян Стефанов. По крилата ще нападат Уелтън и Роналдо, а на върха на нападението ще бъде Ивелин Попов.

В Славия успяха да вдигнат Галин Иванов за двубоя, като се очаква именно той да поведе атаката на отбора.

В стартовия състав ще се завърнат още Людовик Соарес и Кемело Нгуена, които получиха почивка от Златомир Загорчич в последния мач. Сръбският специалист ще разчита още на Кристиан Добрев и Тони Тасев в предни позиции.