3. Левски не затрудни Ботев Враца

Левски не затрудни Ботев Враца

Левски не затрудни Ботев Враца - Tribune.bg

Левски допусна втора поредна загуба в efbet Лига, след като при гостуването си на Ботев Враца беше победен с 0:2.

Големият герой за врачани беше Дориан Бабунски, който отбеляза и двете попадения, а "сините" изпуснаха дузпа малко преди почивката.

Още в 5-та минута Дориан Бабунски даде преднина на домакините. Той получи центриране отдясно от Валери Христов, пребори се с Ивайло Найденов във въздуха и прати топката неспасяемо във вратата на Михайлов.

В началото на втората част Борислав Цонев напусна контузен за сметка на Андриан Краев.

Ситуацията за Левски се усложни още повече в 58-та минута, когато Георги Александров извърши фал срещу Бабунски в наказателното поле. Станимир Тренчев не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар за втори път в мача. Бабунски застана зад топката и за разлика от Цонев се разписа - 2:0 за Ботев Враца.

Така Ботев Враца събра 4 точки в класирането, докато Левски остава без нито един пункт на последното 14-то място.