3. Левски победи трудно Пирин, влезе в Топ 3

Левски победи трудно Пирин, влезе в Топ 3

Левски победи трудно Пирин, влезе в Топ 3 - Tribune.bg

Левски записа трета последователна победа на нула, след като надви гостуващия Пирин (Благоевград) в отложен мач от VI кръг на футболната ни efbet Лига.

Уелтън и резервата Асен Митков бяха точни за „сините“ при успеха с 2:0 на „Герена“ в заключителните минути на срещата, която бе втора за новия наставник на „орлетата“ Иво Тренчев.

След нея те останаха единствени без успех в елита от началото на сезона, закотвени на дъното с едва 1 точка, въпреки героичните прояви на вратаря си Максим Ковальов.

Левски от своя страна събра 15 точки от 7 двубоя и зае третото място във временното класиране.

Наставникът на „сините“ Николай Костов остави на пейката капитанът Андриан Краев и даде дебютен старт за първенство от февруари насам на стража Николай Михайлов, който получи и лентата, а на пейката седна възстановеният от травма Марин Петков.

Първата добра атака бе на Левски и дойде в 6-ата минута, когато Цунами намери с отлично центриране непокрития в пеналта Рикардиньо, който обаче разочарова с глава от чиста позиция.

В 14-ата минута се стигна до груба грешка на домакините. След корнер и изчистване Ел Джемили върна необмислено топката към своя вратар, а Юго Комано пресече паса, но стреля леко и право в тялото на Ники Михайлов, който успя да спаси.

В 25-ата минута Левски осъществи образцова контраатака – Рикардиньо изведе в коридор Роналдо. Последният проби в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай гредата.

Само 2 минути по-късно Дарлан също не улучи рамката с шут от дистанция, докато в 34-ата гостите имаха претенции за игра с ръка на Рикардиньо в пеналта и дузпа, ала такава не последва.

В ответната ситуация вратарят на гостите показа колебания след изстрел от дистанция на Дарлан, но Рикардиньо не стигна навреме за добавка.

В 37-ата минута Ковальов показа класа, отразявайки инстинктивно удар с глава от упор на Цунами. Впоследствие бразилецът опита да засече атрактивно от въздуха, ала несполучи, а после Ковальов отрази и удар отблизо на Хасими Фадига.

Точно преди почивката последните двама повториха упражнението, но от далеч по-сериозна дистанция. Ковальов отново показа класа, за да боксира мощен шут на Фадига и така почивката дойде при резултат 0:0.

Скоро след паузата пък срещата бе прекъсната за кратко заради гъст дим на терена, дошъл  от хореографията на феновете.

В 53-ата минута Уелтън стреля със задна ножица, но не затрудни вратаря, който в 57-ата демонстрира чудесен рефлекс. Тогава Рикардиньо овладя и се обърна в пеналта, след което прати топката в обратния ъгъл, ала Ковальов отново бе безпогрешен и отрази.

След само още 6 минути отново Ковальов блесна, след като Роналдо стреля отблизо и той отрази.

Натискът на Левски се засили, а треньорът на „сините“ направи двойна смяна като даде шанс на Асен Митков и Асен Чандъров.

Логичното се случи в 78-ата минута, когато Рикардиньо спечели топката във въздуха и с глава изведе Уелтън сам срещу вратаря.

Бразилецът напредна, след което с прецизен удар по земя не остави шансове на безгрешния до момента Ковальов, за да открие резултата.

Бурната радост и попадението покачиха напрежението на терена и се стигна до сблъсък между Чандъров и футболист на Пирин, но страстите бързо бяха потушени.

Така се стигна до 87-ата минута, когато резервата Асен Митков сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0 с красиво попадение, пращайки топката неспасяемо в далечния горен ъгъл.

ЛЕВСКИ – ПИРИН 2:0
1:0 Уелтън (78)
2:0 Асен Митков (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ:13. Николай  Михайлов (к), 2. Жереми Петрис, 5. Ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 37. Дарлан, 6. Цунами, 7. Роналдо, 9. Рикардиньо, 11. Ел Джемили, 17. Уелтън, 97. Асими Фадига;

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Виктор Любенов, 8. Андриан Краев, 10. Асен Митков, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 88. Марин Петков;

Треньор: Николай Костов;

ПИРИН:  12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Айуб Абу Улам Батас, 38. Александър Дюлгеров (к), 16. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван  Тасев, 29. Мартин Бачев, 19. Юго Комано;

Резерви: 1. Марио Кирев, 7. Владимир Медвед, 10. Даниил Кондраков, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн, 13. Мартин Георгиев;