3. Левски продължава да мечтае за групите в Лигата на конференциите след 1:1 с Айнтрахт!

Левски продължава да мечтае за групите в Лигата на конференциите след 1:1 с Айнтрахт! - Tribune.bg

Левски продължава да мечтае за групите в Лигата на конференциите след 1:1 с Айнтрахт в София. Гол на Асими Фадига донесе равенството за "сините" дълбоко в добавеното време подобно на успеха над Апоел (Беер Шева) за 2:1 седмица по-рано. Преди това Коло Муани бе вкарал ранно попадение за гостите от Франкфурт, но и това не отказа тима на Николай Костов. Уникална атмосфера на стадион "Васил Левски" и над 38 000 зрители вдъхнаха допълнително увереност на столичния гранд, който след седмица гостува във Франкфурт. Засега поне Левски остава непобеден в Европа този сезон след 3 победи 2 равенства. А до групите остават 90 или 120 минути, съобщи Новспорт.

Костов изненада с избора си на състав, след като остави на резервната скамейка Дарлан, а сред стартовите единадесет се появи Джавад Ел Джамили. Схемата на Левски отново бе с четирима в отбрана, сред които и вече възстановеният Жереми Петрис. В състава наставникът предпочете Кристиан Димитров пред Келиан ван дер Каап. На свой ред Дино Топмьолер не се поколеба да хвърли трансферната цел на ПСЖ, французинът Рандал Коло Муани. На терена бе и Марио Гьоце, световен шампион с Германия от 2014 година.

„Сините“ започнаха двубоя със самочувствие, задържайки топката при всеки удобен момент. Именно това обаче изигра лоша шега на домакините, след като Асен Митков сгреши в собствената половина, позволявайки да му бъде отнета топката. Последва удар от дистанция на Омар Мармуш, спасен от Андреев. Атака обаче бе продължена от Марио Гьоце, който намери Коло Муани и звездата на гостите не сгреши – 1:0 за Айнтрахт преди да са изминали и 6 минути от първия съдийски сигнал.
Последваха нервни минути за защитата на „сините“, в които резултатът можеше да стане още по-неприятен. Веднъж Андреев парира, на няколко пъти защитата успяваше в сетния миг пред вратарското да прекъсне атаката преди завършващия удар. Най-сериозното положение в началните минути за Левски се откри пред Джавад Ел Джемили от фаул. Ударът на офанзивния халф обаче мина над вратата.

За да дойде 40-ата минута. Пет минути преди почивката феновете на Левски виждаха как тимът им изравнява за 1:1, но Роналдо от 2 метра подаде в ръцете на Кевин Трап. Бразилецът не успя да се възползва от отличния пробив на Уелтън, подал на втора греда на героя от мача с Апоел.
В ответната атака „орлите“ имаха претенции за дузпа, след като Коло Муани пропусна да вкара за 2:0, а Андреев изби в ъглов удар. Намесата на ВАР обаче не показа нарушение на правилата.

След почивката Левски заигра с по-голямо самочувствие. Проблемът идваше последната третина на терена, където „сините“ видимо не съумяваха да изненадат съперника, а с това и да застрашат вратата на Трап. Двубоят пък вървеше изцяло по вкуса на гостите от Франкфурт. В средата на полувремето Костов предприе промяна в опит да обърне развоя. Теренът напусна Рикардиньо, последван и от Асен Митков. На тяхно място се появиха Патрик-Габриел Галчев и Дарлан. На върха на атаката се озова Роналдо, а Галчев действаше като дясно крило. Последва още една промяна, 10 минути преди края Петрис отново напусна с травма, а мястото му зае Илиян Стефанов.
Пет минути преди края Роналдо нахлу в наказателното поле на гостите и се съборен, но главният съдия не се реши да посочи бялата точка, а стадионът избухна с възгласи „Мафия, мафия“.
За да дойде 95-ата минута! Тогава последният жокер на Костов от скамейката, французинът Асими Фадига стреля от над 20 метра и не остави шанс на Кевин Трап, бивш вратар на ПСЖ за 1:1. "Васил Левски" отекна, а празненствата продължиха далеч след последния съдийски сигнал.

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Вендерсон Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев (к), 9. Рикардиньо, 10. Асден Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтон, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан. 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 3. Уилям Пачо, 4. Робин Кох, 7. Омар Мармуш, 9. Рандал Коло Муани, 15. Елиес Скири, 23. Йенс Петер Хауге, 24. Аурелио Бута, 26. Ерик Дин Ебимбе, 27. Марио Гьотце, 35. Тута

Резерви: 33. Йенс Граал, 42. Луке Гауер, 5. Хрвойе Смолчич, 6. Кристиян Якич, 18. Джесик Нганкам, 22. Тимъти Чандлър, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Пакстън Аарънсън, 31. Филип Макс, 36. Ансгар Кнауф

Съдия: Адам Ладебек (Швеция)