3. Левски продължава за Купата на България след победа в Червен бряг

Левски продължава за Купата на България след победа в Червен бряг

Левски продължава за Купата на България след победа в Червен бряг - Tribune.bg

Георги Тодоров експериментира със състав срещу Партизан (Червен бряг).

Отборът на Левски стартира успешно тазгодишното си участие в турнира за Купата на България. "Сините" се класираха на осминафинал в надпреварата, след като разбиха с 4:1 Партизан (Червен бряг) в гостуването си от 1/16-финалите. В 34-ата минута играещият треньор Любомир Иванов даде шокиращо аванс на домакините, но Валери Божинов изравни в 36-ата минута. Страхотен гол на Здравко Димитров в 42-ата минута донесе обрата на гостите. През втората част Петьо Петков си вкара автогол в 63-ата минута, Мартин Петков също се разписа в 84-ата минута.

Гостите искаха изразителна победа над седмия в Северозападната Трета лига след поредицата от лоши резултати. Играчите на Георги Тодоров бяха в серия от три мача без победа - 2 загуби и 1 равенство.

Специалистът бе направил цели 9 промени в състава от загубата със Славия (0:1). Единствено Орлин Старокин и Здравко Димитров отново бяха титуляри, а Патрик-Габриел Галчев и Георги Александров направиха дебют за "сините", докато 17-годишният Марин Петков за първи път бе титуляр за 26-кратните шампиони. Капитан на тима бе Валери Божинов, който бе титуляр за първи път през този сезон, както и Деян Иванов. Николай Кръстев и Костадин Илиев пък записаха първи минути през тази кампания.

Схемата на столичани бе 4-1-4-1. Пред вратаря Кръстев в защита четиримата избраници бях младите Галчев, Иванов, Александров и Илиев, докато Старокин бе опорен халф. Юношеските национали Марин Петков и Мартин Петков, както Стивън Петков и Здравко Димитров действаха зад Валери Божинов.