3. Левски разби Пирин в Благоевград

Левски разби Пирин в Благоевград

Левски разби Пирин в Благоевград - Tribune.bg

Столичният Левски постигна много солиден успех при визитата си на Пирин в Благоевград и спечели трите точки с 3:0 на "Христо Ботев".

Откриващият гол в срещата дойде в четвъртата минута, когато Уелтън прати "снаряд" посока пиринската врата и откри резултата. В края на първата част пък Илиян Стефанов покачи след груба грешка в отбраната на "орлетата", а удар на Уелтън в 73-ата рикошира в Стефанов, след което топката порази за трети път вратата, пазена от Янко Георгиев.

Това е и първо поражение за Пирин, откакто начело на отбора е Радослав Митревскии дългата серия без загуба за "орлетата" видя своя край в неделния следобед. Левски вече има 39 точки и заема петото място в efbet Лига. "Орлетата" пък са с 27 точки и са на 11-ото място кръг преди края на изиграването на мачовете от редовния сезон в родния футболен елит.

В следващия кръг Левски ще приеме Черно море в София, докато Пирин ще пътува до столицата за визита на последния Царско село.