3. Левски стартира новия сезон в Европа с победа като гост

Левски стартира новия сезон в Европа с победа като гост

Левски стартира новия сезон в Европа с победа като гост - Tribune.bg

Успехът е първи далеч от дома за „сините“ на международната сцена от 2010 г. насам

„Левски“ стартира еврокампанията си този сезон с победа!

„Сините“ победиха с 2:0 като гост „Ружомберок“ в първия мач от дебютния квалификационен кръг на Лига Европа.

В официалният дебют на Петър Хубчев отборът бе подкрепен от близо 500 „сини“ фенове. Головете за „Левски“ бяха дело на Давиде Мариани в 36-та и Паулиньо в 50-та минути.

Официален дебют за „сините“ направиха новите попълнения – вратарят Милан Миятович и защитникът Йоанис Каргас започнаха като титуляри, а Здравко Димитров и Франко Мазурек се появиха на терена като резерви, пише официалният клубен сайт на „сините“.

Двубоят започна нервно от страна и на двата отбора като головите положения пред двете врати почти липсваха. В 8-та минута Станислав Иванов използва скоростта си отдясно влезе в наказателното, но се забави с центрирането и топката излезе в аут.

В 14-та минута домакините организираха добра атака отляво, топката стигна до Петер Гал-Андрежли, който подаде към Стефан Герец, той изпрати топката във вратата на „Левски“, но първия асистент-съдия бе маркирал засада и голът не бе зачетен.

До 36-та минута играта отново бе изравнена. Живко Миланов центрира отдясно по атаката на „Левски“ и непокритият в наказателно поле Давиде Мариани вкара изключително красив гол с глава, прехвърляйки вратаря на „Ружомберок“ Иван Крайчирик – 0:1.

В самия край на първото полувреме „Левски“ можеше да удвои резултата. Паулиньо се измъкна перфектно отляво по атаката на „сините“, надбяга капитана Ян Масло и излезе сам срещу вратаря Крайчирик. Бразилецът реши да шутира вместо да подаде към непокрития Станислав Иванов и топката му бе избита. Тя стигна до Хали Тиам, но шутът му излезе в аут.

Пет минути след началото на второто полувреме играчите на „Левски“ вкараха втори гол. Станислав Иванов намери страхотно в централната зона Паулиньо, той надбяга двама защитници на домакините, нахлу централно в наказателното поле, излъга вратаря Крайчирик и търкулна топката във вратата – 0:2!

До края на двубоя „сините“ изцяло контролираха събитията на терена, а в 81-та минута имаха невероятна възможност за трети гол. Станислав Иванов подхвана скоростна контраатака, стигна до границата на наказателното поле, подаде на дясно към Давиде Мариани, той шутира силно, но стражът на домакините отрази удара му.

В 88-та минута Петър Хубчев направи първата си смяна – Здравко Димитров се появи на мястото на Илия Юруков. Две минути по-късно Франко Мазурек замести Давиде Мариани, а в края на добавеното време Илия Димитров влезе в игра вместо Станислав Иванов.

Реваншът е на 18 юли, четвъртък от 19:30 часа на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ружомберок“: 35. Иван Крайчирик, 19. Матей Чурма, 3. Ян Масло (к), 16. Михал Йонец, 2. Александер Мойжиш, 20. Тихомир Костадинов, 8. Далибор Такач (69 – 24. Марек Зигмунд), 29. Адам Бренкус (59 – 23. Филип Хашек), 6. Кристи Кьосе, 7. Петер Гал-Андражли, 15. Стефан Герец (79 – 22. Ондрей Новотни);
Старши треньор: Ян Хаспра;

ЛЕВСКИ“: 1. Милан Миятович, 20. Живко Миланов (к), 19. Йоанис Каргас, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков (88 – 11. Здравко Димитров), 8. Давиде Мариани (90 – 10. Франко Мазурек), 99. Станислав Иванов (90+3 – 30. Илия Иванов), 7. Паулиньо;
Старши треньор: Петър Хубчев

Голмайстори: 0:1 Давиде Мариани (36); 0:2 Паулиньо (50);
Жълти картони: Далибор Такач, Ондрей Новотни („Ружомберок); Йоанис Каргас, Иван Горанов, Нуно Рейш, Живко Миланов („Левски“);
Главен съдия: Петри Вилянен (Фин); Помощници: Вилле Коскиниеми и Туркка Йонас Валякка (Фин).