3. Левски започна с успех в контролите преди рестарта на сезона

Левски започна с успех в контролите преди рестарта на сезона

Левски започна с успех в контролите преди рестарта на сезона - Tribune.bg

Робърта, Мартин Петков и Хали Тиам се разписаха за успеха на "сините"

Левски победи с 3:1 Витоша (Бистрица) в първата си контролна среща преди рестарта на efbet Лига. Пред погледа на бъдещия си собственик Наско Сираков момчетата на Петър Хубчев показаха стабилна игра и бяха ефективни пред гола. Успехът им можеше да бъде още по-звучен, но Станислав Костов пропусна дузпа в края на срещата.

Очаквано мачът започна с превъзходство на домакините от Левски, които взеха инициативата още от първата секунда. Пет минути след първия съдийски сигнал, „сините” стигнаха до два поредни корнера, но без да застрашат противниковия страж. Преди това рожденикът Паулиньо имаше добра възможност, но се засуети и не успя да отправи удар. Първата отлична възможност за Левски дойде в 7-ата минута, когато Райнов изведе капитана Иван Горанов на стрелкова позиция. Бранителят стреля с левия крак по диагонала, но прати топката покрай вратата.

Следващият шанс отново бе на сметката на Левски, като този път самият Райнов не успя да стреля точно от трудна позиция и удар от въздуха след центриране от фаул отдясно.

Първата реална голова възможност обаче дойде в 19-ата минута и изненадващо или не, бе за Витоша. След продължителна атака, топката бе пратена отдясно към Георги Амзин, който без подготовка стреля в близкия ъгъл на вратата, където Миятович внимаваше и парира изстрела.

В 27-ата минута Паулиньо проби много добре отляво, преодоля двама защитници на Витоша и навлезе в наказателното поле, но силният му изстрел премина високо над вратата.

Резултатът в мача бе открит в 38-ата минута след хубава атака на „сините” отляво. Мартин Райнов изведе много добре отляво Спиерингс, който напредна и видя своя сънародник Найджъл Робърта в наказателното поле. Голмайсторът на домакините въобще не се поколеба и стреля с левия крак, за да преодолее стража на Витоша.

Само осем минути след подновяването на играта през втората част, Левски нанесе втори удар чрез резервата Мартин Петков. Юношата на „сините” се разписа с второто си докосване в срещата. След хубав пробив на Ивайло Найденов отдясно, топката бе центрирана около точката на дузпата, където Петков овладя спокойно и със силен шут я отправи в мрежата на гостите.

Гостите върнаха попадение в 69-ата минута, когато Четин Садула намери връхлитащия Илия Димитров. Преотстъпеният от "сините" нападател беше точен на шпагат. Насиру Мохамед пък смени Иванов, а Здравко Димитров беше ляв защитник.

Алар пропусна отлична възможност. Таранът остана сам срещу Николай Кръстев, но стражът с добър рефлекс изби. Гостите контраатакуваха, докато "сините" търсеха трети гол.

Кръстев спаси нов опасен удар на Костов, а минута по-късно Тиам, който е с капитанската лента, вкара от воле за 3:1. Станислав Костов си спечели дузпа в 82-ата минута и сам застана зад бялата точка. Таранът стреля в горната греда и пропусна да се разпише на "Герена" за първи път през този сезон.  Минута по-късно Кръстев подари топката на Нашименто. Португалецът, който остана фронтално срещу вратаря, стреля покрай дясната греда и също пропусна да вкара.

При следващата атака Георги Георгиев спря Димитров и запази преднината от два гола на своя тим.