3. Левски завърши контролите си с разгром

Левски завърши контролите си с разгром

Левски завърши контролите си с разгром - Tribune.bg

Вижте подробности

Левски разби с 4:0 втородивизионния тим от ОАЕ - Гълф Юнайтед, в последната си контрола от подготвителния лагер в Дубай.

С 2 попадения за „сините“ се отличи завърналият се след травма нидерландски защитник Келиан ван дер Каап, а по веднъж се разписаха Уелтън и Марин Петков.

Момчетата на Станимир Стоилов удариха и една греда, а гол на новото попълнение Рикардиньо бе отменен, докато за съперника им игра бившата звезда на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня.

Утре Левски се завръща в България и след кратка почивка ще продължи подготовката си за подновяването на първенството.

Мъри избра експериментален състав, като започна мача само с двама чисти защитници - Ван дер Каап и Патрик-Габриел Галчев, в по-задни позиции игра и Андриан Краев.

За съперника игра бившият футболист на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня, а треньор е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Келиан ван дер Каап откри резултата за Левски в осмата минута. Тогава при центриране от корнер Ивелин Попов стреля с глава, а защитникът бе точен при добавката.

През първата част пропуски направиха Роналдо, Илиян Стефанов и Асен Чандъров, чийто удар се отби в страничния стълб, а Марин Петков получи контузия след сблъсък със Саня, но след лекарска намеса продължи мача.

През втората част на мястото на Роналдо се включи Рикардиньо, което раздвижи "синята" атака.

В 52-ата минута отново нидерландецът Ван дел Каап бе голмайстор, като Рикардиньо му свали топката с глава, а тоя я засече в мрежата.

По-късно на терена се появиха и Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами.

Малко след час игра Ивелин Попов подаде на Уелтон, който финтира бранител на съперника и с мощен удар под напречната греда направи 3:0.

Гол на Рикардиньо бе отменен заради игра с ръка. Десетина минута преди края на мача обаче бразилецът подаде на Марин Петков, който вкара за крайното 4:0.