3. Ливърпул с нова победа, изравни рекорд на Манчестър Сити

Ливърпул с нова победа, изравни рекорд на Манчестър Сити

Ливърпул с нова победа, изравни рекорд на Манчестър Сити - Tribune.bg

Мърсисайдци надиграха състава на Уест Хем с 3:2 в последна среща от 27-ия кръг

Убедителният лидер в английската Висша лига по футбол - Ливърпул постигна нова победа в първенство, като надигра състава на Уест Хем с 3:2 в последна среща от 27-ия кръг. Успехът доближи мърсисайдци още повече до титлата, като 11 кръга преди края те водят с цели 22 точки пред втория Манчестър Сити, а освен това изравниха рекорда на "гражданите" от 2017 година с 18-ата си поредна победа.

Мачът започна много добре за домакините, които поведоха още в 9-ата минута чрез Жоржиньо Вайналдум, който отбеляза с глава, но гостите бързо изравниха чрез Иса Диоп, а след почивката резервата Пабло Форналс изведе Уест Хем напред в резултата. Последва мощен натиск на Ливърпул, който стигна до победата с голове на Мохамед Салах и Садио Мане.

Уест Хем продължи слабото си представяне, като остава в зоната на изпадащите и няма победа вече 7 мача. Последният успех бе на 1 януари, като след това момчетата на Дейвид Мойс регистрираха две равенства и пет поражения./БНР