3. Лия Каратанчева стана шампионка на турнира от Тенис Европа в Свиленград

Лия Каратанчева стана шампионка на турнира от Тенис Европа в Свиленград

Лия Каратанчева стана шампионка на турнира от Тенис Европа в Свиленград - Tribune.bg

Лия Каратанчева (ТК "Левски", гр.София) спечели титлата при девойките на турнира до 16 г. от трета категория на Тенис Европа в Свиленград, съобщи Българската федерация по тенис.

Във финала Каратанчева победи с 6-3, 6-1 Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора).

Във финала при юношите Лазар Данич от Сърбия се наложи със 7-6(2), 6-2 над Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив).

Родните таланти триумфираха в турнирите на двойки. Никола Керемедчиев (ТК "Дема", гр.София) и Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) спечелиха титлата при юношите, а Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) и Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) при девойките.