3. Локо Пд помрачи празника на Лудогорец

Локо Пд помрачи празника на Лудогорец

Локо Пд помрачи празника на Лудогорец - Tribune.bg

"Орлите" завършиха срещата с двама души по-малко

Отборът на Лудогорец допусна загуба в домакинството си на Локомотив Пловдив с резултат 1:2 в мач от първата шестица на 28-и кръг в efbet Лига.

Срещата от върха в класирането предложи изключителни емоции, като и двата отбора съдадоха купища положения за гол. И трите попадения обаче паднаха още през първата част, когато "орлите" поведоха, но "смърфовете" съумяха да направят пълен обрат.

ПФК ПФК "Лудогорец"

Бернард Текпетей откри в 15-ата, но Георги Минчев изравни в 17-ата минута. Димитър Илиев донесе втория гол за гостите след точно изпълнена дузпа, а това се оказа и последното попадение в срещата.

След почивката надеждите на домакините за точка бяха попарени, след като бяха изгонени двама футболисти на тима.

Червени картони получиха Елвис Ману в 61-ата и Каули Оливейра в 81-ата минута.

Въпреки загубата Лудогорец е шампион за десети пореден път в българскя елит, като малко след последния съдийски сигнал играчите бяха наградени с медалите и титлата.

С този успех пък Локомотив си върна второто място и вече иа 55 точки в актива си, като има две аванс пред третия ЦСКА. И двата отбора обаче имат мач по-малко.