3. Локо (Пд) се спаси в Разград след кошмарна грешка на вратаря на Лудогорец

Локо (Пд) се спаси в Разград след кошмарна грешка на вратаря на Лудогорец

Локо (Пд) се спаси в Разград след кошмарна грешка на вратаря на Лудогорец - Tribune.bg

Локомотив (Пловдив) остана непобеден през сезона във футболната ни efbet Лига, след като стигна до 1:1 при визитата си на шампиона Лудогорец от междинния XI кръг.

Срещата в Разград бе решена от груба грешка на вратаря Симон Слуга, който носи основна вина за изравнителното попадение на гостите, дело на резервата Пламен Андреев.

Преди това, още в 9-ата минута, домакините откриха резултата със страхотно попадение на капитана си Бернард Текпетей.

Въпреки това обаче те не успяха да спрат впечатляващото представяне на „смърфовете“, които остават лидери във временното класиране с 29 от 33 възможни точки, докато „орлите“ са 5-и със 17 пункта в своя актив, но и 2 срещи по-малко.

Двата отбора започнаха на високи обороти срещата на "Хювефарма Арена", с атаки и към двете врати, а Лудогорец откри резултата с първия си точен удар.

Капитанът Бернард Текпетей вкара фамозен гол, след като овладя с десния крак отлично извеждащо подаване по въздух на Якуб Пьотровски, а с левия прати топката в обратния ъгъл и матира Динко Хоркаш - 1:0.

Последният бе капитан на гостите, в отсъствието на титулярния такъв Димитър Илиев, който пропусна визитата заради травма, а в 21-ата минута Локомотив (Пловдив) можеше да изравни.

Вратарят на домакините Симон Слуга сгреши при изнасянето на една топка заради преса от страна на Георги Минчев, но после Евандро не успя да уцели опразнената мрежа с изстрел от ъгъл на наказателното поле.

В 31-ата минута Лудогорец осъществи една образцова контраатака, но Руан Секо реши да стреля от малък ъгъл, вместо да подава, което се оказа грешка, защото топката спря във външната част на мрежата.

Локомотив (Пловдив) отговори 10 минути по-късно. В 31-ата Джовани получи отличен шанс да стреля, ала стражът на домакините спаси, докато малко преди почивката „смърфовете“ пропуснаха още веднъж  да изравнят.

Така паузата дойде при резултат 1:0 в полза на Лудогорец, който можеше да бъде удвоен в 53-ата минута, когато гредата спаси гостите. Нападателят получи пас в коридор, финтира съперник и стреля технично по диагонала към далечния ъгъл, ала топката срещна страничния стълб.

Малко след това домакините поискаха дузпа и главният съдия Никола Попов разгледа ситуацията с помощта на ВАР, но не отсъди наказателен удар и даде знак играта да продължи.

В 69-ата минута, след нова добра атаката на Лудогорец, бразилецът Рик Джонатан получи на крилото и напредна към наказателното поле, откъде стреля опасно по диагонала, ала Хоркаш показа класа и спаси.

Не след дълго двамата повториха упражнението, макар че този път в удара бе вложена повече сила. Резултатът обаче се запази 1:0, а в 77-ата минута Локо Пд пропусна отново.

Все пак, в 86-ата минута гостите успяха да изравнят. Тогава вратарят на Лудогорец се засуети отново при изчистването на една топка, която бе върната към него от съотборник, а резервата Пламен Андреев притича и протегна крак, за да я прати в мрежата – 1:1.

До края Лудогорец потърси второ попадение, но не успя, тъй като Хоркаш направи още 2 решителни спасявания, за да може Локомотив (Пловдив) да си тръгне с точка от Разград и да остане без загуба в елита през сезона, заедно с втория Черно море.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1
1:0 Бернард Текпетей (9)
1:1 Пламен Андреев (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пиотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 16. Аслак фон Витри, 17. Франциско Гомес-Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Сонко Сундберг, 37. Бернард Текпетей (к), 77. Кайо Видал , 82. Иван Йорданов, 99. Руан Секо;

Треньор: Ивайло Петев;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш (к), 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Портокареро, 12. Ефе Али, 2. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев;

Треньор: Александър Томаш.