3. Локо Пд си върна второто място след успех над Ботев Враца

Локо Пд си върна второто място след успех над Ботев Враца

Локо Пд си върна второто място след успех над Ботев Враца - Tribune.bg

Алмейда и Георги Илиев с попадения при успеха с 2:0 на "Лаута"

Локомотив Пловдив записа седма победа от осем мача в efbet Лига, след като се наложи с 2:0 над гостуващия Ботев Враца. Първото попадение в мача отбеляза Диниш Алмейда в 33-ата, когато вкара атрактивен гол след прехвърлящ удар. При удара обаче португалецът целеше да направи пас на свой съотборник, а не да отбележи. В 73-ата минута на терена влезна Валери Божинов, но и той не помогна на Ботев да стигне поне до точка в срещата. В 90-ата минута рекордьорът по мачове в елита Георги Илиев сложи точка на спора, след като бе изведен на празна врата от Димитър Илиев.

След успеха Локомотив изпревари Левски в класирането – „смърфовете“ имат 36 точки в актива си, докато столичани са с 35, но имат и мач по-малко.