3. Локо (Сф) надви Пирин с 2:0

Локо (Сф) надви Пирин с 2:0

Локо (Сф) надви Пирин с 2:0 - Tribune.bg

Локомотив (София) постигна трета поредна победа над Пирин (Благоевград) без допуснат гол.

В първата среща от XXVI кръг на футболната ни efbet Лига столичните „железничари“ се наложиха като домакини с 2:0 след попадения в края на двете полувремена.

Първото от тях падна секунди преди почивката.

В добавеното време Дейвид Малембана засече с глава центриране на Антонио Вутов от корнер, а в 80-ата минута асистентът оформи крайното 2:0 от дузпа.

Така Пирин допусна дебютно поражение от месец февруари насам, след 4 срещи без такова, за да останат с 21 точки, докато Локо Сф вече има 37 и измести Арда от 8-ата позиция.

На стадиона в квартал "Надежда" домакините доминираха, но пропуски в завършващата фаза им попречи да поведат по-рано в резултата.

В 13-а минута Карлос Франса технично финтира Александър Дюлгеров и от удобна позиция стреля покрай вратата.

Малко по-късно и Антонио Вутов отправи удар, но над вратата на Пирин.

В добавеното време на първата част Антонио Вутов центрира от корнер и Давид Малембана с глава прати топката в мрежата.

След почивката "железничарите" продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до втори гол.

В 80-а минута Франса бе съборен в наказателното поле и реферът Радослав Гидженов посочи бялата точка, а Антонио Вутов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа, за да оформи крайното 2:0.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 2:0
1:0 Дейвид Малембана (45+1)
2:0 Антонио Вутов (80, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКО СФ: 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров (к), 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 5. Дейвид Малембана, 94. Юлиан Ненов, 89. Матеус Роча, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 11. Карлос Франса;

Треньор: Станислав Генчев;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров (к), 11. Андрей Йорданов, 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, 9. Преслав Йорданов, 20. Чебраилс Макрецкис;

Треньор: Христо Янев.