3. Локомотив Пловдив се предаде пред Копенхаген

Локомотив Пловдив се предаде пред Копенхаген

Локомотив Пловдив се предаде пред Копенхаген - Tribune.bg

Локомотив Пловдив приключи еврокампанията си този сезон след поражение с 2:4 от Копенхаген на стадион „Паркен“.

След 1:1 в първата среща, сега двата отбора търсеха задължителна победа заради отмяната на правилото за гол на чужд терен. Това накара датчаните да се хвърлят в атака от първата минута и те бързо изковаха преднина от два гола на Кевин Дикс.

Капитанът на „железничарите“ Димитър Илиев доказа, че новият му тригодишен договор с клуба е заслужен, връщайки „смърфовете“ в играта, след като се разписа и в Пловдив. Последваха обаче попадения на Пеп Биел в края на първата част и на блестящия тази вечер 19-годишен Мохамед Дарами, който освен гола си се отчете и с асистенция за Дикс. Все пак пловдивчани намериха сили да направят резултата по-почетен и в резервата Лукас Салинас оформи крайното 4:2 в 86-ата минута.