3. Лудгорец се измъчи, но победи Берое и се откъсна на 7 точки пред ЦСКА

Лудгорец се измъчи, но победи Берое и се откъсна на 7 точки пред ЦСКА

Лудгорец се измъчи, но победи Берое и се откъсна на 7 точки пред ЦСКА - Tribune.bg

Мавис Чибота и Текпетей вкараха за успеха на шампионите

Лудогорец продължи традицията да побеждава Берое в Efbet лига, но този път това се случи много трудно. Мавис Чибота откри резултата в 35-та минута, но шампионите трябваше да треперят до 92-та, когато резервата Текпетей оформи крайното 2:0.

Отборът от Стара Загора игра храбро на "Хювефарм Арена", но не успя да вкара гол. В много моменти, особено през второто полувреме, Лудогорец бе принуден да се брани. Вратарят Кахлина пък с чудесни намеси на няколко пъти успя да запази "суха мрежа".

По този начин Лудогорец се възползва от грешната стъпка на единствения си конкурент за титлата ЦСКА и се откъсна на 7 точки от "червените". Шампионите имат актив от 30 точки и 2 отложени мача срещу 23 и 3 отложени срещи за съперника.