3. Лудогорец изпусна Олимпия в първия мач - 1:1

Лудогорец изпусна Олимпия в първия мач - 1:1

Лудогорец изпусна Олимпия в първия мач - 1:1 - Tribune.bg

Лудогорец и Олимпия (Любляна) завършиха при резултат 1:1 първата среща помежду си от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

„Орлите“ нямаха късмет на своя стадион „Хювефарма Арена“, защото удариха 2 греди, новият им нападател се контузи още в началото, а през второто полувреме гол на заменилият го Матиас Тисера бе отменен заради засада.

Още в първите секунди обаче дошлият това лято за 3 милиона евро Квадво Дуа получи контузия.

Новата „деветка“ на домакините падна на тревата още във втората минута, без да има контакт със съперник, като впоследствие не можа да продължи и бе заменен принудително от Матиас Тисера.

Смята стана факт в 7-ата минута, а след още 7 дозайде  и втора лоша новина за Лудогорец, защото гостите откриха резултата.

Опитният защитник Игор Пластун сгреши и подаде топката на Тими Елшник, който от над 25 метра с мощен шут я прати в мрежата на Серджио Падт, за да даде аванс на Олимпия в 14-ата минута.

Отговорът на Лудогорец дойде точно 7 минути по-късно, когато капитанът Кирил Десподов нацели напречната греда след изпълнение на свободен удар.

В 27-ата минута пък Доминик Янков стреля силно, но не намери целта, ала в 44-ата навършващият в петък 23 години български национал си направи най-добрия подарък за рождения ден.

Халфът проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и хладнокръвно задържа топката, достигайки до ъгъла на вратарското, откъдето технично матира вратаря на гостите и изравни – 1:1.

При този резултат дойде почивката, а малко след началото на второто  полувреме проливният дъжд в Разград спря.

Скоро след това треньорът на „орлите“ Ивайло Петев извърши двойна смяна.

Влизането на Кайо Видал и Педро Нареси освежи играта на домакините и в 59-ата минута последният опита шут от малък ъгъл, но покрай вратата.

Пет минути по-късно Матиас Тисера се озова сам срещу вратаря на Олимпия, но не успя да го преодолее, а в 68-ата Лудогорец вкара втори гол, който обаче бе отменен заради засада.

Последваха двойни смени и в двата отбора, за да се стигне до 80-ата минута, когато Лудогорец за втори път удари напречната греда.

Резервата Спас Делев, който бе най-ниският на терена, стреля с глава и от границата на вратарското поле, но нямаше късмет, както и негов съотборник при добавката.

В последната секунда на 6-минутното продължение Лудогорец можеше да стигне до победата. Спас Делев намери влезлия на скорост Фон Витри от дясно, който върна в назад към Тисера. Словенски бранител обаче беше застанал на голлинията и спря топката.

Така срещата завърши при 1:1 и Лудогорец ще трябва да спечели в реванша идната седмица, ако иска да продължи напред и така да си гарантира поне още 10 мача в Европа.

Победителят от сблъсъка ще играе в третия квалификационен кръг срещу продължилия измежду Жалгирис и Галатасарай (2:2 в първия мач), докато отпадналият ще се прехвърли в квалификациите на Лига Европа, където в третия кръг ще спори със загубилия от двойката Динамо Загреб – Астана (4:0).

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИЯ (ЛЮБЛЯНА) 1:1
0:1 Тими Елшник (14)
1:1 Доминик Янков (44)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак фон Витри, 32. Игор Пластун, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер, 64. Доминик Янков, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа, 11. Кирил Десподов (к);

Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 17. Сон, 20. Густаво Нонато, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев;

Олимпия Любляна: 69. Матевж Видовшек, 2. Жорже Силва, 14. Марсел Ратник, 16. Ахмет Мухамедбегович, 3- Давид Суалее, 19. Свит Сешлар, 34. Агустин Дофо, 10. Тими Елшник, 99. Руи Педро, 9. Мустафа Нукич, 21. Иван Посавец;

Треньор: Жоао Енрикеш;