3. Лудогорец надви Левски с 3:2, на крачка е от 12-а титла

Лудогорец надви Левски с 3:2, на крачка е от 12-а титла

Лудогорец надви Левски с 3:2, на крачка е от 12-а титла - Tribune.bg

В истински трилър се превърна дербито между Лудогорец и Левски, завършило при резултат 3:2, в мач от предпоследния кръг на сезон 2022/23 в efbet Лига. Срещата на стадион "Хювефарма Арена" бе решителна за титлата, както и за разпределението на медалите и местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. С трите точки разградчани си върнаха първото място в класирането с точка пред ЦСКА-София. В последния кръг актуалните шампиони гостуват във Варна на Черно море, а ЦСКА излиза срещу Левски.

Лудогорец определено се измъчи срещу пълния с младоци състав на Елин Топузаков. Иизвън състава на "сините" останаха Николай Михайлов и звездата в атака Рикардиньо, а сред титулярите започнаха Патрик-Габриел Галчев и Асен Митков, както и новото попълнение Ел Джемили. След почивката пък на терена се появиха още юноши в лицето на Дейвид Михалев и дебютанта Кристиян Йовов - син на Христо Йовов. Топузаков започна с трима централни защитници в лицето на Сундберг, Кристиан Димитров и Ван дер Каап, а като крайни бранители действаха Патрик Габриел Галчев и Марин Петков. Лудогорец влезе по-добре в мача, но така и не създаде сериозни положения пред вратата на 18-годишния Пламен Андреев. Все пак в 23-ата минута шампионите дръпнаха след попадение на Кирил Десподов от дузпа. Веднага след това обаче Левски взе инициативата и до края на полувремето надигра съперника си. Илиян Стефанов възстанови равенството след центриране на Галчев отдясно и лошо пласиране на Игор Пластун в 33-ата мин. До края на полувремето Филип Кръстев първо от фаул затрудни Падт, а след това от границата на наказателното поле не уцели вратата.

След почивката Левски продължи да натиска и Ел Джемили тресна страничния стълб зад Падт, а в 60-ата минута Филип Кръстев отбеляза втори гол след прекрасна изява на младия Асен Митков. В следващите минути Лудогорец показа класа и първо влезлият 3 минути по-рано като резерва Якуб Пьотровски изравни с глава, а след това Игор Тиаго, отново с глава, направи 3:2.

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (63-Матиас Тисера), 8. Клод Гонзалвеш (63-Якуб Пьотровски), 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато (46-Шоу), 22. Франко Русо, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал (Доминик Янков), 88. Тодор Неделев (46-Спас Делев)

Левски: 1. Пламен Андреев (К), 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад Ел Джемили (Кристиян Йовов), 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг (46-Дейвид Михалев), 27. Асен Митков (84-Роналдо), 30. Филип Кръстев (80-Андриан Краев), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков