3. Лудогорец остава лидер в efbet Лига след 2:0 над Ботев (Вр)

Лудогорец остава лидер в efbet Лига след 2:0 над Ботев (Вр)

Лудогорец остава лидер в efbet Лига след 2:0 над Ботев (Вр) - Tribune.bg

Българският футболен шампион Лудогорец постигна победа с 2:0 в дебюта на новия си треньор Игор Йовичевич.

Разградчани спечелиха гостуването си на Ботев (Враца) от Х кръг на efbet Лига, което се проведе на техния стадион заради проблемите с терена на „Христо Ботев“.

Ивайло Чочев отбеляза първия гол при новия наставник в 33-ата минута, а 6 по-късно Рик Джонатан оформи крайното 2:0.

Така Лудогорец записа 4-та поредна победа в елита и 7-и последователен двубой със „суха мрежа“ като събра 25 точки и оглави класирането.

С толкова е и вторият Левски, но заради загубата си от шампионите е в подножието на върха, а и има с 1 мач повече.

Ботев (Враца) остава със 7 точки от 10 мача.

Под обилния дъжд на "Хювефарма Арена" Лудогорец имаше пълно игрово преимущество.

В осмата минута Ивайло Чочев не успя да уцели вратата от десетина метра след прострелно центриране по земя от левия фланг. Пет минути след това Якуб Пьотровски също стреля в аут след подаване на Георги Русев.

В 24-тата минута изстрел на Руан Секо с глава бе уловен от вратаря на Ботев Враца Любомир Василев.

Стражът обаче нямаше какво да направи в 33-тата минута, когато Пьотровски центрира меко в наказателното поле и Чочев надскочи двама защитници на врачани, за да вкара с глава за 0:1.

Шест минути по-късно Лудогорец организира много добра контраатака, при която Георги Русев се измъкна зад защитата на съперника и пусна успореден пас към Рик Джонатан, който влетя с топката във врата за 2:0 в полза на разградчани.

През второто полувреме темпото в играта и на двата отбора се изгуби напълно и играта бе доста вяла.

До края попадения не паднаха и така Лудогорец взе пълния комплект от точки, докато врачани останаха с празни ръце.

БОТЕВ (Враца) - Лудогорец 0:2
0:1 Ивайло Чочев (33)
0:2 Рик Джонатан (39)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Враца: 1. Любомир Василев - 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11 Мартин Ачков – 6. Давид Суарес, 17. Чавдар Ивайлов – 70. Дилян Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 9. Даниел Генов – 19. Браян Переа;

Треньор: Христо Янев;

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 16. Аслак фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер – 30. Педро Нареси, 18. Ивайло Чочев – 19. Георги Русев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан – 12. Руан Круз;

Треньор: Игор Йовичевич;

Съдия: Драгомир Драганов;