3. Лудогорец победи Нордселанд и продължава в Лигата на конференциите

Лудогорец победи Нордселанд и продължава в Лигата на конференциите

Лудогорец победи Нордселанд и продължава в Лигата на конференциите - Tribune.bg

Лудогорец записа нова златна страница в Европа! Родният шампион срази с 1:0 Нордселанд в решаващ двубой за следващата фаза в Лигата на конференциите. Якуб Пьотровски, човекът във форма в Разград, заби важното попадение за "зелените" 11 минути преди последния съдийски сигнал, за да пренареди класирането в групата. В същото време Фенербахче разби с 4:0 Спартак (Търнава), за да си върне първото място. За тима на Георги Дерменджиев това бе трета поредна победа в евротурнирите след 2:0 над Фенербахче и 2:1 в Словакия. Преди силната серия "зелените" бяха считани за сигурен отпадащ след 1:7 в Дания, докато начело на отбора все още бе Ивайло Петев.

Загубата пък е фатална за скандинавците, които се превърнаха в страшилището в групата, след като седмици по-рано разбиха с 6:1 Фенербахче у дома.

Срещата започна с удар в посока вратата на домакините. Отправи го лявото крило Андреас Шелдеруп, но Серджио Падт успя да спаси безпроблемно. Минута по-късно Бърндард Текпетей удари в лицето Мартин Фрезе, за което получи и първия жълт картон в двубоя.

Последваха минути, в които мачът бе лишен от домакински натиск, а Нордселанд бе отборът, който стоеше по-добре на терена, но и без да създават кой знае какви положения пред Падт.

Това се промени в 26-ата минута, когато "орлите" организираха отлична атака, която мина през Педро Нареси и Бърнард Текпетей, а последвалият удар на Квадво Дуа намери страничната греда и излезе в аут.

Десет минути преди почивката Текпетей стреля опасно, Андреас Хансен изби, а последвалата добавка на Якуп Пьотровски не намери целта.

В 37-ата минута и Падт бе поставен под напрежение, след като атака по лявото крило на датчаните намери Кристиан Расмусен, чийто удар по земята принуди стража на Лудогорец да се разтегне максимално и да избие.

В добавеното време на първата част Текпетей извърши грубо нарушение, след като вече имаше жълт картон, но главният съдия не му показа втори такъв, което ядоса щаба на гостите. На полувремето Дерменджиев не рискува и замени своя водещ футболист, а на мястото му влезе Руан Секо.

Именно резервата имаше шанс да открие резултата в първите минути на втората, част, след като получи отличен пас зад отбраната, но ударът му мина над вратата.

Последва и ситуация пред вратата на домакините, когато Шелдеруп изведе Лукас Хей очи в очи с Падт, но играчът на гостите бе под ъгъл и стреля право в тялото на стража. В 63-ата минута Андреас Шелдеруп постави на главата на Бенямин Нигрен, чийто удар намери дясната греда на "орлите".

Последваха динамични минути, в които удар на Дуа бе избит с мъка от Хансен, а в ответната атака Нордесланд имаше претенции за дузпа за спъване на Вердон срещу Расмусен, каквато не бе отсъдена.

Двубоят придоби коренен обрат в 79-ата минута, когато гол най-накрая падна. Якуб Пьотровски получи топката фронтално срещу вратата и стреля от средна дистанция, а след лек рикошет в тялото на бранител в "червено" влетя в мрежата на скандинавците. По този начин и класирането в групата придоби изцяло нов вид - Фенербахче оглави класирането, Лудогорец илезе втори, а датчаните се смъкнаха до трета позиция.

В 82-ата минута драмата бе пълна - Маркус Ингвартсен разтресе гредата зад Падт, а при последвалата добавка Нигрен я прати в аут, въпреки отличната позиция, на която се намираше.

В заключителните минути Дерменджиев бе принуден да заменя Аслак фон Витри с Георги Терзиев, а вратарят Падт получи също травма, но остана на терена.

ЛУДОГОРЕЦ - НОРДСЕЛАНД 1:0
1:0 Якуб Пьотровски (79)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски (к), 8. Клод Гонзалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа, 90. Спас Делев

Нордселанд: 13. Андреас Хансен, 19. Лукас Хей, 4. Киан Хансен, 39. Адамо Нагало, 5. Мартин Фрезе, 9. Бенджамин Нигрен, 6. Йепе Тверсков, 27. Даниел Свенсон, 17. Кристиан Расмусен, 7. Маркус Ингвартсен, 8. Андреас Шелдеруп