3. Лудогорец победи шампиона на Полша с 3:1

Лудогорец победи шампиона на Полша с 3:1

Лудогорец победи шампиона на Полша с 3:1 - Tribune.bg

Българският футболен шампион Лудогорец надви полския първенец Раков с 3:1 в контролна среща, играна в Турция.

Това е втори пореден успех в зимните проверки на „орлите“ над шампион, след като те започнаха спарингите с 3:0 над Олимпия (Любляна).

Контролата започна вихрено и предложи 3 попадения още преди да изтекат първите 10 игрови минути.

Във втората Лудогорец откри след отлична атака, преминала през Тодор Неделев и Сон, след което Кайо Видал напредна по фланга, а Квадво Дуа засече прострелното центриране, за да направи резултата 1:0.

Той се запази такъв само 3 минути, защото в 5-ата Раков изравни. Бартош Новак изведе Анте Църнац, който преодоля Оливие Вердон и матира вратаря Срджио Падт с изстрел под гредата – 1:1.

След още 3 минути Лудогорец поведе отново. В 8-ата Аднан Ковачевич си вкара ефектен автогол, опитвайки се да изчисти топката с пета – 2:1.

Последваха равностойни минути, без сериозни положения, като в 26-ата удар на Фран Тудор бе спасен от Падт.

В 32-ата минута вратарят на „орлите“ се справи и с изстрел на Бартош Новак, а в 40-ата Лудогорец удари греда.

Бърнард Текпетей намери непокрит в пеналта Фон Витри, чийто шут бе спасен от вратаря, а след това Якуб Пьотровски нацели страничния стълб отблизо при добавката.

Междувременно Кайо Видал пробва два удара от дистанция, но без резултат, за да дойде почивката при 2:1 в полза на Лудогорец.

На почивката в състава на Лудогорец бе извършена тройна смяна като Текпетей, Кайо Видал и вратарят Падт отстъпиха местата си, съответно на Руан Круз, Рик Джонатан и Симон Слуга.

Последният нямаше работа до 68-ата минута, когато трябваше да спасява много хубав шут от границата на наказателното поле на Густав Берген и успя да боксира в корнер.

Междувременно бяха извършени още няколко промени и в двата състава, което доведе до накъсване на играта и

В 80-ата минута Раков също удари греда, тъй като след удар с глава на Петер Барах топката срещна напречния стълб, а малко след това Диниш Алмейда стресна Лудогорец, но получи медицинска помощ и успя да продължи.

За кратко, защото 3 минути преди края той бе заменен. В първата от добавеното време пък резервата Рик Джонатан сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1.

Така Лудогорец продължи серията си от победи като тя вече включва 7 мача, в това число и 2 контроли.

Следващата проверка на шампионите е във вторник срещу чешкия Теплице.

Раков - Лудогорец 1:3
0:1 Квадво Дуа (2)
1:1 Анте Чърнач (5)
1:2 Андан Ковачевич (8, авт.)
1:3 Рик Джонатан (90+2)

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси – 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 77. Кайо Видал – 9. Квадво Дуа;

Раков: 1. Владан Ковачевич – 4. Стратос Сварнас, 15. Аднан Ковачевич, 25. Богдан Раковицан – 20. Жан Карлос, 30. Владислав Кочергин, 5. Густав Бергрен, 7. Фран Тудор – 77. Марчин Чебула, 27. Бартош Новак – 19. Анте Чърнач;