3. Лудогорец поведе класирането в Efbet лига след 1:0 над Крумовград

Лудогорец поведе класирането в Efbet лига след 1:0 над Крумовград

Лудогорец поведе класирането в Efbet лига след 1:0 над Крумовград - Tribune.bg

Шампионът Лудогорец оглави за първи път през сезона временното класиране във футболната ни efbet Лига.

„Орлите“ победиха като домакини дебютанта Крумовград с минималното 1:0 в среща от XVI кръг и така взеха реванш за поражението от новаците в елита на старта.

Единственото попадение в 16-ата минута реализира Квадво Дуа, който бе герой с 2 гола и при успеха с 2:0 над Славия. Първоначално то не бе признато заради засада, но след намеса на системата VAR стана ясно, че такава няма и така разградчани взеха пълния комплект от точки.

С тях момчетата на завърналия се треньор Георги Дерменджиев събраха 33 и свалиха от върха вицешампиона ЦСКА, който има 32 в своя актив. С толкова са още третият Черно море и четвъртият Локомотив (Пловдив).

Днес на своя "Хювефарма Арена" домакините откриха резултата в 16-ата минута. Тогава Спас Делев подаде с глава на Квадво Дуа, който на празна врата нямаше проблем да вкара топката в мрежата.

Първоначално попадението не бе зачетено заради засада, но след преглед със системата за видео асистенция на съдиите (ВАР) бе преценено, че с топката е играл Божидар Кацаров от гостите и голът бе валидиран.

До края на първата част не се случи нищо интересно, а през втората "орлите" пропуснаха на няколко пъти да удвоят резултата.

В 60-ата минута на срещата резервите на домакините Пьотровски и Текпетей направиха комбинация, като вратарят Макенджиев трябваше да се намеси след удар на ганаеца.

В 63-ата минута атака, започната от Кайо Видал, премина през Гомес и завърши с удар на Бърнард Текпетей, който бе спасен с една ръка от Макенджиев, а след това защитник на Крумовград изби топката с глава в корнер.

В 69-ата минута Оливие Вердон вкара втори гол на Лудогорец с удар под напречната греда, но попанедението не бе зачетено заради засада на Квадво Дуа, който по-рано бе играл с топката.

Така в крайна сметка срещата приключи с минимален домакински успех, който обаче бе достатъчен на шампионите да превземат върха на класирането.

ЛУДОГОРЕЦ – КРУМОВГРАД 1:0
1:0 Квадво Дуа (16)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (к), 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо;

Резерви: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 16. Аслак Фон Витри, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев;

Треньор: Георги Дерменджиев;

КРУМОВГРАД: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (к), 88. Ренан Карвальо, 14. Даниел Миланович, 2. Джунейт Али, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев;

Резерви: 12. Николай Пранджев, 6. Жеферсон Манярес, 7. Бруно Гарсия, 13. Диего Рапосо, 18. Клайдер Машедо, 20. Джунейт Яшар, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев;

Треньор: Станислав Генчев.