3. Лудогорец разгроми Балкани с 4:0, продължава към Шампионската лига

Лудогорец разгроми Балкани с 4:0, продължава към Шампионската лига

Лудогорец разгроми Балкани с 4:0, продължава към Шампионската лига - Tribune.bg

Лудогорец показа характер, разгроми с 4:0 косовския Балкани и се класира за втория кръг на квалификациите за групите на Шампионска лига.

„Орлите“ зарадваха привържениците си в Разград с 2 гола преди и след почивката, за да продължат напред с общ резултат 4:2 и да си уредят среща със словенския Олимпия Любляна.

Бърнард Текпетей реализира 2 гола през първото полувреме, а през второто Матиас Тисера и резервата Кайо Видал се разписаха, за да стигнат българските шампиони до заслужен успех и пълен обрат в сблъсъка след изненадващата загуба с 0:2 в първия мач.

Преди началото на реванша Лудогорец представи своя нов нападател Квадво Дуа.

Феновете пък имаха поводи за още радост скоро след началния съдийски сигнал на италианеца Лука Пайрето.

Домакините откриха резултата още с първата си по-опасна атака. Капитанът Кирил Десподов центрира опасно, бранител на гостите опита да изчисти, но прати топката на главата на Бърнард Текпетей, който отблизо я прати в мрежата – 1:0.

Попадението в 4-ата минута вдъхнови разградчани и те овладяха инициативата като само 10 по-късно бяха близо до второ такова.

В 14-ата Матиас Тисера се озова сам срещу вратаря на Балкани и стреля по земя, но с стражът Ехеа Количи изби с крак.

Балкани отправи първия си изстрел в срещата чак в 20-ата минута. Той бе дело на Кендрим Зюба и беше неточен, а 5 минути по-късно и Клод Гонсалвеш от домакините не намери целта.

В 33-ата минута гостите осъществиха добра атака и опитаха да изведат Назми Грипши, ала защитата на Лудогорец се справи.

В 36-ата минута вратарят на Балкани отново показа класа, отразявайки много мощен шут на Гонсалвеш, за да запази резултата само 1:0 в полза на разградчани.

Секунди след изтичането на редовното време за първата част домакините вкараха втори гол и така изравниха общия резултат в сблъсъка до 2:2.

Фон Фитри центрира отдясно към наказателното поле, където Якуб Пьотровски се размина с топката, но тя стигна до Текпетей, който я спря, а после с левия крак я прати в мрежата между краката на вратаря за 2:0.

При този резултат дойде и почивката.

Малко след началото на втората част Лудогорец оформи класиката и пълния обрат в общия резултат с трети гол.

Той можеше да падне и по-рано, когато удар на Доминик Янков бе избит от защитник на сантиметри пред голлинията, но в крайна сметка бе реализиран от Матиас Тисера.

Аржентинецът се възползва от грешка на Байрам Яшаница и отблизо я наказа, за да направи резултата 3:0 в Разград и 3:2 от двата мача.

Впоследствие темпото на игра спадна значително, тъй като Лудогорец преотстъпи частично инициативата, а горещото време изтощи допълнително футболистите и на двата отбора.

Треньорите отговориха с редица промени като до 77-ата минута извършиха по 4 рокади.

Тези на Ивайло Петев се оказаха по-успешни, защото в 78-ата минута появилият се секунди преди това Спас Делев изведе друга резерва – Кайо Видал, който превърна в гол и 4-ия точен удар на Лудогорец в срещата, за да направи резултата 4:0.

До края повече попадения не паднаха и така разградчани продължават към втория квалификационен кръг на Шампионската лига, постигайки за първи път в историята си обрат след загуба с 0:2 в първия мач в Европа, докато Балкани ще играе в третия по сила турнир - Лига на конференциите.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЛКАНИ 4:0 (общ резултат 4:2)
1:0 Бърнард Текпетей (4)
2:0 Бърнард Текпетей (45+1)
3:0 Матиас Тисера (49)
4:0 Кайо Видал (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 32. Игор Пластун, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер, 64. Доминик Янков, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (к);

Резерви: 12. Симон Слуга, 68. Умут Хабил, 2. Пипа, 5. Георги Терзиев, 18. Рай Насименто, 20. Густаво Нонато, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев;

Треньор: Ивайло Петев;

БАЛКАНИ: 1. Ехеа Количи, 2. Арменд Таки, 5. Лумбард Делова, 32. Байрам Яшаница, 19. Лоренц Траши, 6. Линдон Емерлахи, 20. Едвин Куч (к), 11. Кендрим Зуба, 7. Меритон Кореница, 9. Албион Рахмани, 10. Назми Грипши;

Резерви: 12. Андреа Хохна, 92. Дамир Люялянович, 3. Арбюр Потоку, 4. Гентрит Халили, 14. Йоан Марк-Оливиер, 18. Леонард Шала, 23. Рамуш Рамадани, 25. Ветон Туша, 80. Албин Бериша, 88. Арбнор Халитжаха, 98. Алмир Круезиу, 99. Блеарт Толай;