3. Лудогорец разгроми с 4:0 Спартак (Търнава) в Лигата на конференциите

Лудогорец разгроми с 4:0 Спартак (Търнава) в Лигата на конференциите

Лудогорец разгроми с 4:0 Спартак (Търнава) в Лигата на конференциите - Tribune.bg

Лудогорец започна с категорична победа дебютното си участие в турнира Лига на конференциите. „Орлите“ победиха гостуващия Спартак (Търнава) с 4:0 в Разград след 2 попадения на поляка Якуб Пьотровски, едно на юношата си Иван Йорданов и едно на Руан Секо.

Младокът откри резултата в първата минута на второто полувреме, само 4 по-късно Пьотровски удвои, а в 62-ата отново той оформи класиката преди резервата Секо да се разпише в добавеното време.

Така момчетата на Ивайло Петев оглавиха класирането в Група „Н“ след първите срещи, тъй като по същото време Фенербахче надви също у дома Нордселанд с 3:1 и заема второто място също с 3 точки в своя актив.

Толкова вече имат и „орлите“, които започнаха по-мотивирано двубоя, игран на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград.

„Орлите“ започнаха по-добре срещата и в 6-ата минута Аслак фон Витри изведе капитана Текпетей, но неговият пас бе твърде силен за Матиас Тисера.

Гостите отговориха с неточен шут на Филип Байнович в 15-ата минута, а в 19-ата Лудогорец пропусна първата си чиста голова ситуация.

Тогава Текпетей напредна с топка в крака през центъра и стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят на Спартак показа класа и отрази.

Такач се намеси решително и малко след изтичането на първия половин час игра. Тогава Кайо Видал бе изведен в пеналта, ала пробва да премине покрай стража и той го блокира.

Малко преди почивката Лудогорец имаше претенции за дузпа заради нарушение именно срещу Видал, ала такава не последва и така почивката дойде при нулево равенство.

Скоро след нея обаче Лудогорец нанесе бърз двоен удар.

Още в първата минута на второто полувреме Текпетей подаде към Иван Йорданов. 22-годишният български национал си нагласи топката и неспасяемо я прати в долния ляв ъгъл, за да открие резултата.

Това се случи в 46-ата минута, а в 50-ата Якуб Пьотровски удвои аванса на „орлите“.

Последва пропуск на Байнович от гостите, за да се стигне до 63-ата минута, в която отново Пьотровски оформи класиката.

Полякът се разписа с плътен изстрел от средна дистанция през човек, което затрудни вратаря на Спартак и резултатът стана 3:0.

В 66-ата минута Текпетей намери хитро Иван Йорданов, ала той пробва да прокара топката между краката на стража и не сполучи.

В 70-ата минута гостите бяха близо до това да си вкарат автогол, но имаха късмет, а 5 по-късно Гонсалвеш стреля неточно.

В добавеното време на срещата дойде ред и на резервата Руан Секо да се разпише, след като преди това пропусна на 2 пъти, за да сложи точка на спора и да оформи крайното 4:0.

Така Лудогорец спечели заслужено и вече може да се фокусира върху вътрешното първенство, където ще изиграе 3 мача преди отново да играе в Европа, този път като гост на датския Нордселанд.

Мачът е на 5 октомври от 22:00 часа, а по същото време Спартак (Търнава) ще посрещне турския гранд Фенербахче.

Лудогорец – Спартак (Търнава) 4:0
1:0 Иван Йорданов (46)
2:0 Якуб Пьотровски (50)
3:0 Якуб Пьотровски (63)
4:0 Руан Секо (90+4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 16. Аслак фон Витри, 26. Ноа Сонко-Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 82. Иван Йорданов, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 37. Бърнард Текпетей (к), 77. Кайо Видал, 10. Матиас Тисера;

Треньор: Ивайло Петев;

СПАРТАК ТЪРНАВА: 71. Доминик Такач, 24. Кристиян Кощрна, 4. Николас Горосито, 26. Себастиан Коша, 80. Адриан Желкович, 18. Мартин Шулек, 29. Мартин Микович (к), 25. Филип Байнович, 97. Келвин Офори, 27. Ян Бернат, 57. Михал Дюриш;