3. Лудогорец се класира на финала за Купата, отстрани Черно море с дузпи

Лудогорец се класира на финала за Купата, отстрани Черно море с дузпи

Лудогорец се класира на финала за Купата, отстрани Черно море с дузпи - Tribune.bg

Лудогорец е вторият финалист за Купата на България този сезон след като надви драматично с дузпи Черно море в 1/2-финален мач-реванш в Разград. Варненци се добраха до продълженията с гол в последните секунди на редовното време и стигнаха до наказателни удари, но там два пропуска бяха решаващи.

Във втората минута Аслак Фон Витри сгреши при изнасянето на топката и Александър Василев му я отне, след което комбинира с Исмаил Иса, който стреля неточно.

В 14-ата минута Лудогорец бе близо до това да излезе напред в резултата. Кирил Десподов центрира от свободен удар, Игор Пластун бе забравен и стреля с глава, но право в напречната греда.

В следващия четвърт час Лудогорец имаше териториално преимущество, но без да има сериозни положения пред някоя от двете врати.

В 42-ата минута Кирил Десподов центрира опасно от свободен удар и намери Оливие Вердон, който стреля с глава, Иван Дюлгеров спаси, но топката се отклони в Игор Пластун и влезе в мрежата на "Морето", но попадението не бе признато, тъй като имаше засада при центрирането към Вердон.

Черно море излезе напред в резултата в реванша в 55-ата минута. Мазир Сула центрира към далечната греда, Игор Пластун отклони с глава, но намесата му не бе на ниво и топката стигна до свободния Васил Панайотов, който от близка дистанция засече в мрежата на "орлите".

Само три минути след това Лудогорец стигна до изравнително попадение. Нонато намери Кирил Десподов на лявото крило, българският национал свърши прекрасна работа и центрира за Спас Делев, който с глава намери мрежата на Иван Дюлгеров - 1:1.

В 90-ата минута Черно море имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Оливие Вердон. Лудогорец организира бърза контраатака, която завърши с голям пропуск на Матиас Тисера. Ситуацията с ръката на Вердон бе бързо преразгледана и крайното решение бе, че дузпа няма.

В последната минута от добавеното петминутно продължение топката бе центрирана към наказателното поле на Лудогорец, стигна се до сериозно разбъркване, при което Матеус Машадо се възползва и прати топката в мрежата на Лудогорец - 1:2!

В 98-ата минута Лудогорец стигна до първото добро положения за продълженията. Тодор Неделев получи топката от Бърнард Текпетей на границата на наказателното поле и шутира със силния си ляв крак, но неточно.

В 115-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Черно море, Бърнард Текпетей нанесе удар в близкия ъгъл, който Дюлгеров отрази.

Така се стигна до дузпи на "Хювефарма Арена", където Атанас Илиев и Пашеко пропуснаха от 11-те метра, докато Вердон, Текпетей и Неделев бяха безпогрешни преди Кайо Видал да вкара победния гол.

Така на 24-ти май разградчани ще спорят с ЦСКА 1948 за Купата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2 след продължения (4:1 при дузпите)

0:1 Васил Панайотов 55

1:1 Спас Делев 58

1:2 Матеус Машадо 90+5