3. Лудогорец спря Локо Пд за Купата в дъждовен Разград

Лудогорец спря Локо Пд за Купата в дъждовен Разград

Лудогорец спря Локо Пд за Купата в дъждовен Разград - Tribune.bg

В редовното време се развихри страхотна драма.

Шампионът Лудогорец стана първият отбор, който победи Локомотив Пловдив за Купата на България от края на месец октомври 2017-а година. Това се случи, след като „орлите” сразиха с 2:1 след продължениядвукратния поред носител на трофея от Пловдив, който за последно бе губил от предишния носител – Славия, в шампионската кампания на „белите” за Купата на България през сезон 2017/18, а това беше преди 1240 дни.

Пиерос Сотириу даде аванс на „орлите” в 47-ата минута, когато разпечата вратата, пазена от Илко Пиргов.

В последните секунди от трите минути добавено време от рефера Драгомир Драганов обаче носителят на трофея вкара мача в продължения, след като Георги Минчев изравни в 93-ата.

Мавис Чибота обаче върна разградчани на победния път с попадение в 114-ата минута и класира Лудогорец към полуфиналите от надпреварата.

Двата отбора изиграха много здрав мач на „Хювефарма Арена” в Разград, но в крайна сметка ротациите, които Валдас Дамбраускас направи за „зелените” спомогнаха на Лудогорец да елиминират „смърфовете”, които определено ще се приберат тъжни към Пловдив.

След края на мача Жордан Икоко и Пауло Уртадо се спречкаха и двамата получиха червени картони.