3. Лудогорец унизи Левски в Разград - 5:1

Лудогорец унизи Левски в Разград - 5:1

Лудогорец унизи Левски в Разград - 5:1 - Tribune.bg

Лудогорец крачи уверено към 13-а поредна титла в България след звучно 5:1 над Левски в голямото дерби на 27 кръг. "Орлите" попиляха гостите след почивката, реализирайки четири попадения за 45 минути. По този начин тимът на Георги Дерменджиев се възползва максимално от поражението на ЦСКА с 1:2 от Локомотив Пд и вече има 6 точки аванс при мач по-малко.

В Разград двубоят започна ударно за домакините, открили още в 3-ата минута чрез Руан Круз, но скоро след това Марин Петков изравни. Резултатът се запази непроменен до почивката, а през втората част на терена имаше само един отбор. Резервата Георги Терзиев, Якуб Пьотровски, Квадво Дуа и Кайо Видал убиха интригата както в двубоя, така и в шампионата. Лошата новина за Николай Костов, треньорът на Левски, бяха жълтите картони на Марин Петков и Карлос Охене, които ги вадят за дербито с ЦСКА в неделя. Победата пък е рекордна в съперничеството между двата тима.

Дербито започна по най-добрия възможен начин за Лудогорец, тъй като шампионите откриха резултата още в 3-ата минута. След статично положение топката бе изчистена, но впоследствие попадна у Бърнард Текпетей, който напредна по фланга и центрира прострелно по земя. Капитанът Якуб Пьотровски отклони леко, а после Руан Круз засече от движение и даде аванс на домакините.

Той обаче се запази по-малко от 13 минути, защото в 16-ата Левски изравни след страхотна контраатака.

Тя бе започната и завършена от намиращия се в чудесна форма Марин Петков. Талантът подаде към Патрик-Габриел Галчев, който изведе Патрик Мислович, а той пусна в коридор към Петков, за да може последният да прати топката между краката на вратаря и после в мрежата – 1:1.

В 22-ата минута гредата спаси Левски, след като Текпетей стреля мощно от свободен удар и Пламен Андреев успя да я отклони, за да срещне тя напречния стълб, а да не спре в мрежата.

Секунди след това контузилият се Фон Витри бе заменен принудително от Георги Терзиев.

Поседваха интензивни минути, в които домакините опитаха да си върнат преднината. Най-близо до това бе Диниш Алмейда, героят от победата над Локомотив Пд, но ударът му мина встрани.

Десет минути преди почивката Евертон Бала проби в половината на домакините и отправи удар от изнанадващо сериозна дистанция, който обаче затрудни Падт и той изби в ъглов удар.

Пет минути преди почивката домакините имаха претенции за втори жълт картон на Карлос Охене, препънал нахлуващия на скорост дълбоко в половината на "сините" Руан Круз. Вместо нарушение, реферът Георги Кабаков даде знак, че няма нарушение на правилата, а контраатаката на гостите завърши с удар на Марин Петков, париран от Падт.

Втората част отново започнна ударно за "орлите", повели отново, този път чрез Георги Терзиев. Централният бранител заби в мрежата на Андреев след удар с глава. Левски опита да се върне отново, но вместо това получи нов гол. След разбъркване в наказателното поле, Якуб Пьотровски надскочи всички и с глава заби ефектно за 3:1. "Зеленият" марш към титлата продължи удърно след грешката на ЦСКА и "орлите" вкараха четвърти гол скоро след този за 3:1.

Отново Пьотровски бе главно действащо лице, след като националът на Полша бе изведен сам срещу Пламен Андреев, но вместо да бие, подаде встрани на Квадво Дуа, който на празна врата нямаше как да сбъркаОт този момент двубоят окончателно приключи, а "орлите" видимо намалиха оборотите. На свой ред Костов предприе тройна смяна, пускайки в игра едновременно Преслав Бачев, Дейвид Михалев и Асими Фадига за сметка на Патрик-Габриел Галчев, Марин Петков е Евертон Бала.

И все пак Лудогорец заби и пети гол във вратата на Андреев, след като Текпетей се разходи из отбраната на гостите, след което центрира по земя, Дейвид Михалев не успя да избие и от няколко метра Кайо Видал довкара.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 5:1
1:0 Руан Круз (3)
1:1 Марин Петков (16)
2:1 Георги Терзиев (47)
3:1 Якуб Пьотровски (56)
4:1 Квадво Дуа (63)
5:1 Кайо Видал (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон, 30. Педро Нареси, 8. Клод Гонзалвеш, 6. Якуб Пьотровски (к), 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Круз, 7. Рик Джонатан;

Треньор: Георги Дерменджиев;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (к), 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович, 17. Евертон, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо;