3. Лудогорец завърши лагера в Турция с реми

Лудогорец завърши лагера в Турция с реми

Лудогорец завърши лагера в Турция с реми - Tribune.bg

Разградчани завършиха 1:1 със Слован Братислава

Лудогорец завърши лагера си в Турция с равенство, след като направи 1:1 със Слован (Братислава). Словаците откриха резултата в 62-ата след отличен далечен удар на Ноно, а в 65-ата Жоржиньо изравни след майсторска комбинация на Вандерсон и Кешеру. Така Лудогорец приключва зимната подготовка с 2 победи (2:0 над Висла и 6:0 над Кайрат), реми днес и три загуби (0:2 от Пяст, 0:1 в мача с Цървена звезда и 0:1 от Ахмат вчера).

Първият мач през пролетния полусезон за „орлите“ е срещу Ботев Враца на 15 февруари.

В първите минути на контролата лиспваха ударите, като първата по-сериозна възможност имаше Лудогорец в 23-ата, но Марселиньо избра грешно решение да комбинира с Жоржиньо и бранител успя да изчисти.

В 33-ата Марселиньо центрира отдясно, Кешеру пробва удар с глава, но във вратаря.

Секунди след това Марселиньо бе изведен отляво и пробва да намери далечния ъгъл, но вратарят Дейвид Грейф плонжира и изби.

Станислав Манолев се наложи да влиза в игра в 37-ата, след като Сисиньо получи контузия.

В началото на второто полувреме Дяков отне топка в центъра и комбинира с Марселиньо, който добре изведе отдясно Жоржиньо, но крилото не успя да уцели вратата от десетина метра и би в аут.

В следващата атака на Слован Марселиньо блокира опасен удар към вратата на Пламен Илиев.

В 57-ата Анисе подаде на Манолев надясно, той пусна по земя за Кешеру, но румънецът не игра добре с топката в непосредсвтена близост до голлинията и вратарят улови без проблем.

Минута след това Ноно центрира от фаул, Байрич засече с глава и топката мина опасно близо до десния страничен стълб.

В 62-ата минута Ноно изненада Пламен Илиев с точен удар от над 25 метра и порази вратата на разградчани за 0:1.

„Орлите“ обаче бързо върнаха попадението. В 65-ата Вандерсон и Кешеру разбиха отбраната на Слован, румънецът излезе сам срещу вратаря и копна технично към далечната греда, където Жоржиньо вкара необезпокояван за 1:1.

В 74-ата Ратао с мощен удар разтресе гредата, а в 77-ата Жоржиньо засече технично с пета центриране отляво, прати към далечния ъгъл на вратата, но топката се отклони в гредата.

Жоржиньо направи сериозен пропуск в 81-ата, когато в близост до точката за дузпа стреля във вратаря.

Минута преди края на редовното време Манолев центрира в пеналта, Каули засече с глава, но кълбото мина на сантиметри от десния страничен стълб.