3. Льоклер триумфира за Ферари в Австралия

Льоклер триумфира за Ферари в Австралия

Льоклер триумфира за Ферари в Австралия - Tribune.bg

Шарл Льоклер с Ферари спечели първото Гран При на Австралия в Мелбърн от 2019 година насам.

Стартиралият втори Макс Верстапен отпадна в 39-ата обиколка на състезанието, докато дебютен подиум през сезона постигна отборът на Мерцедес, след като Джордж Ръсел финишира трети - зад Льоклер и Чеко Перес.

Карлос Сайнц отпадна още в третата обиколка на "Алберт парк", а Ръсел не пусна пред себе си 7-кратния световен шампион Луис Хамилтън, който трябваше да се задоволи с четвъртото място. След това завършиха двата макларъна на Ландо Норис и Даниел Рикиардо.

Седмото място остана за Естебан Окон с "Алпин", а след него се наредиха Валтери Ботас ("Алфа Ромео"), Пиер Гасли ("Алфа Таури") и Алекс Албън ("Уилямс"). Албън спечели първите точки за екипа си този сезон.

Льоклер бе толкова убедителен, че дори в последната обиколка си прибра и точката за най-бърз тур, която бе при Фернандо Алонсо.

За второ поредно състезание световният шампион Макс Верстапен не успя да завърши. Отново получи проблем с двигателя, който се запали, докато той се движеше на второ място.

Два пъти на пистата излиза кола за сигурност. Още на втората обиколка съотборникът на Льоклер Карлос Сайнц изпусна завой и заора в чакъла.

След това Себастиан Фетел се разби на завой №4 и тогава едва Верстапен не успя да изпревари Льоклер.

Победата е четвърта в кариерата на Льоклер. Пилотът от Монако има 71 точки след първите три състезания, втори във временното класиране излезе Ръсел, който е с 37.

Трети е Карлос Сайнц, който отпадна още в началото на състезанието, а Серхио Перес има 30 точки след първите три старта. Верстапен е с 25 точки, спечелени от Гран при на Саудитска Арабия.

Крайно класиране Гран при на Австралия от Формула 1 (58 обиколки; 5.278/306.124 км):

1. Шарл Льоклер (Монако, Ферари) - 1:27:46.548 часа