3. Манчестър Сити изпусна два гола аванс и загуби от Уулвърхемптън

Манчестър Сити изпусна два гола аванс и загуби от Уулвърхемптън

Манчестър Сити изпусна два гола аванс и загуби от Уулвърхемптън - Tribune.bg

"Гражданите" играха близо 80 минути с човек по-малко

Шампионът Манчестър Сити загуби с 2:3 гостуването си на Уулвърхемптън, в последен мач от 19-ия кръг на английското футболно първенство.

Отборът на Джосеп Гуардиола допусна обрат от 2:0 до 2:3 и изостана на 14 точки от лидера Ливърпул, който е и с мач по-малко.

Гостите от Сити останаха с човек по-малко още в 12-ата минута след червен картон на вратаря Едерсон.

Въпреки това те доминираха през първата част, а в 24-ата Рахийм Стърлинг пропусна дузпа, но получи шанс да я изпълни повторно заради по-ранно навлизане в наказателното поле на футболисти на домакините.

Руи Патрисио за втори път спаси удара на Стърлинг, но при добавката английският национал изведе Сити напред.

Малко след това той отбеляза още един гол и гостите се оттеглиха на почивката със солиден аванс.

През второто полудвреме обаче нещата коренно се промениха.

В 55-ата минута Адама Траоре намали резултата, а в 82-ата Раул Хименес направи 2:2.

Устремът на Уулвърхемптън продължи и Мат Дохърти в 89-ата минута донесе победата на домакините.

По-рано през кампанията Уулвс шокира шампионите и на техния стадион "Етихад" като ги победи с 2:0./БНР