3. Министър Кралев награди големите победители на „Дан Колов-Никола Петров”(СНИМКИ)

Микяй Наим и Дейвид Димитров са новите носители на златните пояси

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи златните пояси на най-добрите български борци в 58-то издание на международния турнир по свободна и класическа борба „Дан Колов-Никола Петров”. В свободния стил престижната награда заслужи шампионът в категория до 57 кг Микяй Наим. При класиците за най-добър беше определен Дейвид Димитров. Надпреварата се проведе в пловдивската зала „Сила”, като участие в състезанието взеха борци от 20 страни.

В последния ден на турнира шампионски титли спечелиха Дейвид Димитров и Стоян Кубатов. Димитров взе златото в категория до 67 кг на класическия стил. Във финала той се наложи над Себастиан Над (Сърбия). Кубатов спечели надпреварата в категория до 77 кг класически стил. Българинът победи Николоз Чикаидзе (Грузия) в спора за първото място.

Бронзови отличия в своите категории заслужиха Андрей Георгиев (60 кг кл. стил), Евелин Русев (86 кг св. стил) и Георги Димитров (97 кг св. стил).

В турнира „Дан Колов-Никола Петров” участваха 53 български борци. Нашите представители спечелиха общо 6  златни, 3 сребърни и 7 бронзови медала. Шампиони в своите категории станаха Биляна Дудова и София Георгиева при жените, Дейвид Димитров, Стоян Кубатов и Радослав Георгиев в класическия стил и Микяй Наим в свободния.

Спортният министър Красен Кралев поздрави президента на Българската федерация по борба Христо Маринов за отличната организация на надпреварата и пожела успех на нашите борци в предстоящата олимпийска квалификация, която ще се проведе в София от 6 до 9 май.