3. Младежите с реми срещу Русия в първото си домакинство

Младежите с реми срещу Русия в първото си домакинство

Младежите с реми срещу Русия в първото си домакинство - Tribune.bg

Нашите са втори в групата след 0:0 в София

Младежкият национален отбор на България изигра силен двубой и завърши наравно 0:0 с Русия в първото си домакинство от квалификациите за Евро 2021.

Пред над 1500 зрители на стадион "Славия" в София възпитаниците на Александър Димитров затвърдиха добрите впечатления от дебютния си мач (4:0 над Естония като гост) и заемат втората позиция в квалификационна група 5 след изиграването на първите два кръга от надпреварата. "Лъвовете" имат 4 точки, с две по-малко от Полша, който днес спечели убедително с 4:0 над Естония.

Първото полувреме протече равностойно, като най-доброто положение за нашите момчета се откри пред централния ни нападател Калоян Кръстев, който изскочи на удобна позиция срещу вратаря Александър Максименко в 35-тата минута, но изстрелът му бе спасен. Съперникът също пропусна няколко положения преди почивката, но като цяло "трикольорите" успяха да се противопоставят максимално добре на качествения руски тим.

След почивката ситуацията на терена не се промени, като в края двата отбора си размениха по една сериозна опасност. За нашия тим пропуск направи Кун Теменужков, а за "сборная" - Николай Расказов. В 87-тата минута Иван Игнатиев от гостите бе отстранен игра с директен червен картон след удар с лакът срещу български защитник.

Следващият мач на България U21 от европейските квалификации е на 11 октомври срещу Сърбия в София.

Съставът на България: Даниел Наумов, Иван Турицов, Петко Христов, Алекс Петков, Митко Митков, Мартин Минчев (46 - Валентин Антов), Лъчезар Котев, Илия Юруков (90 - Доминик Янков), Станислав Иванов (84 - Кун Теменужков), Тонислав Йорданов (62 - Здравко Димитров), Калоян Кръстев.

Селекционер: Александър Димитров.